Umístění: Společnost Zajímavosti Dobrovolníci v Mramoticích na Znojemsku vysázeli 11,5 tisíce malých stromků

Dobrovolníci v Mramoticích na Znojemsku vysázeli 11,5 tisíce malých stromků

Mramotice, 30. října 2021 - Po více než ročním odkladu se předposlední říjnovou sobotu uskutečnila akce Zalesníme spolu Mramotice. Tento den spojil veřejnost společný cíl obnovit les v Mramoticích. Více než 200 dobrovolníků zde v průběhu šesti hodin vysázelo 11 500 sazenic stromů pod odborným dohledem zaměstnanců Městských lesů Znojmo.

les znojmo sazenice

 

„S pomocí veřejnosti se nám podařilo zalesnit místní les a obnovit tak plochu přes jeden hektar, kterou zde poničilo sucho a kůrovec. Máme velkou radost, že se podařilo zalesnit celou plochu,“ říká starosta města Znojma Jakub Malačka. Vysázeny byly sazenice dubu zimního, habru obecného, javoru mléče a lípy malolisté. Jednotlivé druhy dřevin byly vybrány s ohledem na polohu a klimatické podmínky dané lokality.

Akci organizovalo město pod záštitou projektu Zdravé město Znojmo spolu s Městskými lesy Znojmo. Cílem akce bylo obnovit les v Mramoticích, aby byl prospěšný pro další generace. Les má totiž několik funkcí – poskytuje stín, snižuje prašnost, produkuje kyslík a ukládá uhlík z CO2.

Zalesňování odstartovalo v 9:00 hodin u koupaliště v Mramoticích. Pro dobrovolníky bylo připraveno potřebné nářadí a pracovní rukavice. SDH Mramotice se navíc postarali o přípravu menšího občerstvení v podobě teplých a studených nápojů. Každý dobrovolník měl také možnost opéct si zdarma špekáček. Pro děti byl připraven dětský koutek pod vedením Střediska volného času Znojmo.

les postizeny vichrici

Díky velkému počtu dobrovolníků byla výsadba ukončena dle předpokladu v 15:00 hodin, kdy byly vysazeny poslední sazenice. „Moc děkujeme partnerům, kteří nám pomohli s organizací celé akce. Velké poděkování patří všem dobrovolníkům, kteří nám pomohli zalesnit místní les. Nálada zde byla po celý den báječná a bylo skvělé sledovat, že dorazily celé rodiny. Mám radost, že lidem na zeleni záleží stejně jako nám,“ děkuje starosta Jakub Malačka.

Foto: znojmocity.cz


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci