Umístění: Společnost Zajímavosti Dobrovolníci ze Znojma již potřetí pomohou s úklidem nepořádku a černých skládek

Dobrovolníci ze Znojma již potřetí pomohou s úklidem nepořádku a černých skládek

znojmo dobrovolnici uklid mesta prirody zdrave mestoZnojmo, 8. března 2022 - Zdravé město Znojmo v letošním roce opět uspořádá dobrovolnickou úklidovou akci Ukliďme Znojmo. Úklid proběhne v neděli 20. března od 10:00 hodin v okolí znojemského letiště. „Cílem naší akce je upozornit na nepořádek a černé skládky, které kvůli několika nepořádným občanům v okolí znojemského letiště vznikají. Pokud se nebudeme k našemu okolí chovat ohleduplně, budeme zbytečně vyhazovat milióny za úklid, nebo se topit v odpadcích. Budeme rádi, pokud se občané přijdou seznámit se situací takříkajíc na vlastní oči,“ zve starosta města Znojma Jakub Malačka.

 

Město se již v loňském roce zaměřilo na řešení situace se zvýšeným množství odpadků v době pandemie. Navýšena byla frekvence svozu odpadu, zaveden byl víkendový úklid parků a také byl navýšen počet zaměstnanců, kteří se o úklid starají. „I když je pro nás čistota velmi důležitá, je potřeba upozornit, že všechny tyto kroky stojí nemalé finanční prostředky. Řešíme tak odstranění následků, ale je velmi důležité zaměřit se na příčinu. Důležitá je osvěta a výchova v rodině, proto přistupujeme k akcím tohoto typu a připravujeme i další projekty,“ nastiňuje Jakub Malačka.

Do úklidových akcí se zapojují lidé ze všech koutů České republiky, ale i ve světě. Zdravé město se do této akce zapojuje potřetí. Na akci budou vítáni jak malí, tak velcí dobrovolníci. Cílem akce je pomoci životnímu prostředí a poukázat na to, že odpadky do přírody opravdu nepatří.

Sraz dobrovolníků bude v 10:00 hodin na ulici K Letišti č. p. 3690/17. Pro dobrovolníky budou připraveny odpadkové pytle a pracovní rukavice. Přímo na místě dostanou účastníci podrobné instrukce od organizátorů akce. Zajištěn bude také následný svoz odpadků.

Dobrovolníky prosíme, aby se na akci předem registrovali. Organizátoři tak získají, alespoň přibližný přehled o počtu účastníků této akce. Bližší informace naleznete na webu znojmo-zdravemesto.cz, ale také na facebookové události, kde budou zveřejňovány aktuální informace a fotografie z akce. Akce se uskuteční v souladu s protiepidemickými opatřeními platnými v den konání akce a bude kontrolováno dodržování aktuálních vládních nařízení.

Zdroj: znojmocity.cz


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci