Umístění: Společnost Zajímavosti Ekomapa pro ekologicky vnímavé zájemce o služby i krásy na jižní Moravě

Ekomapa pro ekologicky vnímavé zájemce o služby i krásy na jižní Moravě

Brno, 15. prosince 2011 - Speciálním vánočním dárkem pro všechny ekologicky vnímavé je jedinečná internetová aplikace Ekomapa Jihomoravského kraje, kterou spustil Ekologický institut Veronica. Jde o praktickou navigaci pro všechny, kdo se chtějí seznámit se službami, možnostmi, ale i krásami jižní Moravy, které úzce souvisí s přírodou, zdravým životním stylem a ochranou životního prostředí.

LCD_monitor-ekomapa250

 


Přehledně uspořádaná a průběžně aktualizovaná data na ní vystavená jsou skvělým informačním zdrojem pro  širokou veřejnost. Lidé z jednotlivých regionů Jihomoravského kraje mohou informace volně využívat a také mapu dál doplňovat. Ekomapa obsahuje téměř 1500 tipů na místa a služby pro ekologicky příznivý život. Bude vám užitečnou pomocnicí ať už hledáte nejbližší cykloservis, farmářský trh, sběrné středisko odpadu, studánku, útulek pro zvířata, památný strom, chráněné území, nebo třeba vyhlídku či ekologickou poradnu. V Ekomapě lze vyhledávat dle různých kategorií včetně adresy bydliště. Je bezplatně přístupná na webové adrese www.veronica.cz/ekomapa.

„Na naši brněnskou ekologickou poradnu se obracejí lidé z celého kraje, kteří často jen hledají kontakty. Na trhu je spousta map, žádná však není orientována na ekologicky vnímavého občana. Proto jsme se rozhodli tuto mezeru zaplnit,“, vysvětluje Petr Ledvina - vedoucí Ekologické poradny Veronica, která internetovou ekologickou mapu vytvořila a dál rozvíjí.

Ekomapa zobrazuje více než 20 kategorií objektů jako jsou certifikované přírodní zahrady, penziony a restaurace s ekologickým provozem, obnovitelné zdroje energie, tradiční řemesla, sběrná střediska odpadů a opravny, prodejny biopotravin, ekofarmy, ekologické organizace ad.

Ekomapa je také skvělým nástrojem, jak snadno najít svůj cíl pro turistiku zaměřenou na udržitelný rozvoj. Jsou v ní umístěny například všechny veřejně propagované domy se slaměnou izolací z celé České republiky, nebo všechny ekologické farmy v Jihomoravském kraji. Dalším unikátem je zobrazení všech studánek a pramenů v Brně a okolí. Celkem je jich na mapě umístěno přes 130 a téměř všechny jsou doplněny fotografií a stručným popisem zda je či není voda vhodná na pití a popř. za jakých omezení.

Na doplňování zajímavých a užitečných míst a služeb se můžete podílet i vy. Stačí nový objekt na mapě zaměřit a vyplnit o něm několik údajů. Po schválení administrátorem se na mapě objeví k užitku dalších uživatelů a uživatelek.

Zdroj: Ekologický institut Veronica

Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci