Umístění: Společnost Zajímavosti Festival zdraví a pohody představí kvalitní potraviny a zdravý životní styl

Festival zdraví a pohody představí kvalitní potraviny a zdravý životní styl

Brno, 21. září 2012 – Příznivci zdravého životního stylu a kvalitních potravin by si měli v kalendáři poznamenat neděli 30. září. V Brně se totiž uskuteční další ročník Festivalu zdraví a pohody. Na Brněnské přehradě u Orea Wellness Hotelu Santon čekají návštěvníky od 8 do 17 hodin tři trhy - farmářský, bylinkový, speciální olejninový a cereální trh a také bohatý doprovodný program včetně pohybových aktivit, tipů na zdravé vaření nebo programu pro děti.

farmarske_trhy1

 

Nosnou myšlenkou Festivalu, jehož tématem jsou obiloviny a olejniny v praxi, je ukázat tyto potraviny v jejich pravém významu pro 21. století. „Díky jejich všeobecně uznávané nutriční hodnotě, může přinést zvýšení jejich spotřeby řešení nejožehavějších problému dnešní doby, jakými jsou narůstající výskyt obezity, diabetu, srdečně cévních a dalších tzv. civilizační chorob," uvedla za organizátory Eva Lavičková.

Letošní novinkou je proto také olejninový a cereální trh, který bude zaměřen na celozrnné obiloviny, olejnatá semena a na za studena lisované oleje. Návštěvníci je budou moci nejen ochutnat, ale budou mít možnost si sami vylisovat na ručním lisu léčivý olej z lněného semene. Na trhu se setkají s „pohankovým králem" Zdeňkem Šmajstrlou a pohanku budou moci ochutnat nejen u něj, ale i v restauraci Orea Wellness Hotelu Santon. K obilninám a celozrnným výrobkům dostanou návštěvníci také nabídku domácího mlýnku na obilí, aby si mohli sami připravit čerstvou celozrnnou mouku.

Na bylinkovém trhu budou moci lidé ochutnat například speciální džus se zeleného ječmene. Ten je spojován s velmi pozitivními účinky na lidský organismus. Lidé se také dovědí o možnostech, jak předcházet různým chorobám pomocí využití léčivých rostlin.

Pro rodiče bude připravena konference na téma Vaříme dětem zdravě a chutně se zaměřením na kvalitu potravin, význam obilovin a olejnatých semen v dětské výživě s praktickým návodem, jak na to. Vstup na konferenci je zdarma na základě registrace na www.festivalzdraviapohody.cz, kde také zájemci najdou kompletní doprovodný program festivalu. Záštitu nad Konferencí převzala Katedra výchovy ke zdraví PdF MU.

V loňském roce se Festivalu zdraví a pohody zúčastnilo na 15 tisíc návštěvníků a 62 vystavovatelů, především zemědělců, farmářů a provozovatelů nejrůznějších manufaktur na výrobu zdravých produktů. Festival pořádá Česká společnost pro výživu a vegetariánství společně s Wellness Hotelem Santon a dalšími subjekty působících v oblasti zdravého životního stylu. Mediálním partnerem akce je zpravodajský portál iBrno.cz.

(red), foto: Archiv Orea Wellness Hotel Santon


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci