Umístění: Společnost Zajímavosti Fiktivní evakuace obyvatel z okolí jaderné elektrárny Dukovany!

Fiktivní evakuace obyvatel z okolí jaderné elektrárny Dukovany!

Dukovany, 15. listopadu 2011 - Hejtman Michal Hašek zahájí ve středu 16. listopadu 2011 taktické cvičení krizových štábů orgánů krizového řízení a složek Integrovaného záchranného systému v Jihomoravském kraji „Evakuace 2011“.

Dukovany-vb250

 


Cvičení slouží k přípravě součinnosti krizových štábů a proběhne bez skutečného nasazení sil a prostředků. Zúčastní se jej Jihomoravský kraj, obce s rozšířenou působností na území Jihomoravského kraje, složky Integrovaného záchranného systému JMK, Panel nestátních neziskových organizací v JMK a Jaderná elektrárna Dukovany.

Základním námětem cvičení je řešení situace po cvičném vzniku 3. stupně mimořádné události v Jaderné elektrárně Dukovany z radiačních příčin s únikem radioaktivních látek do ovzduší. Hlavním cílem cvičení bude svolání a vzájemná komunikace mezi krizovými štáby dotčených subjektů při řešení úkolů ochrany obyvatelstva v jaderném elektrárenském zařízení v režimu krizového stavu na území Jihomoravského kraje. Součástí cvičení je fiktivní evakuace obyvatel z dvacetikilometrového pásma zóny havarijního plánování Jaderné elektrárny Dukovany.

11:00 – hejtman Michal Hašek vydá FIKTIVNÍ nařízení o vyhlášení stavu nebezpečí pro celé území Jihomoravského kraje.

zdroj: Jihomoravský kraj, ilustrační foto: Václav Buk

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci