Umístění: Společnost Zajímavosti Jihomoravský kraj podpoří ochranu lokalit s ohroženými druhy rostlin

Jihomoravský kraj podpoří ochranu lokalit s ohroženými druhy rostlin

Brno, 30. března 2022 - Krajští radní schválili podporu ve výši 400 000 korun pro spolek ZO ČSOP ONYX Brno na environmentální projekt LIFE Sub-pannonic. Ten se zaměřuje na zlepšení stavu a následnou ochranu ohrožených druhů rostlin i tzv. evropsky významných lokalit v rámci soustavy Natura 2000.

ochrana prirody lokality

 

„Spolek uskutečňuje důležitou údržbu evropsky významných přírodních lokalit v našem kraji. Podílí se na environmentálním vzdělávání a svou činností přispívá k ochraně životního prostředí. Poskytnuté finance budou využity na odstranění nežádoucích křovin na lokalitách Bílý kopec u Čejče, Hochberk, Ječmeniště, Kamenný vrch u Kurdějova, Přední kout, zajištění socioekonomického průzkumu a studií dopadů projektu, zajištění workshopu a terénní exkurze na lokalitách,” dodává náměstek hejtmana pro oblast životního prostředí Lukáš Dubec.

Projekt byl zahájen v září 2018 a až do konce roku 2024 pomůže chránit na jižní Moravě a Slovensku celkem 28 chráněných území a také několik vzácných druhů rostlin. Práce koordinuje Bratislavské regionálne ochranárské združenie a spolek ONYX je partnerem projektu za českou stranu ve spolupráci s Jihomoravským krajem.

Zdroj: JMK


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci