Umístění: Společnost Zajímavosti Jihomoravský kraj vyhlásí deset nových přírodních památek

Jihomoravský kraj vyhlásí deset nových přírodních památek

Brno, 29. listopadu 2021 - Jihomoravský kraj vyhlásí deset nových přírodních památek. Hlavním cílem procesu je u nově navržených chráněných území zavedení územní ochrany pro dané lokality z důvodu zvláštní ochrany a dlouhodobé péče. U stávajících chráněných území se především jedná o jejich nové a přesné územní vymezení v souladu s aktuálním stavem katastru nemovitostí.

jizni morava pamatky

 

Zapsání na seznam přírodních památek se dočkají lokality: Nosislavská zátočina, Slanisko Dobré Pole, Slanisko Novosedly, Kadovská skála, Na propasti, Oleksovické vřesoviště, Uherčická louka, Stříbrný vrch, Šafářka a Velký kopec.

Pro jednotlivá chráněná území byly taktéž zpracovány kromě vlastních záměrů na jejich vyhlášení i návrhy plánů následné péče, které budou sloužit jako podklad pro rozhodování orgánů ochrany přírody. Jednotlivé záměry, včetně plánů péče předmětných území, jsou v elektronické podobě k dispozici na webových stránkách Jihomoravského kraje.

„Vybrané lokality tvoří soubor míst s jedinečným přírodním bohatstvím, jenž byl zřízen k ochraně vzácné fauny a flóry v daných regionech. Primárním cílem ochrany je zachování současného charakteru a rázu jihomoravské přírody. Tímto krokem zabráníme jakémukoli poškození, v jehož důsledku by mohlo dojít k zániku nebo negativní změně dotčených přírodních biotopů, vodních toků a lučin,” dodává náměstek hejtmana pro životní prostředí, participaci a otevřenost Lukáš Dubec.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci