Umístění: Společnost Zajímavosti Jihomoravský kraj rozdělí další dotace na projekty v boji proti suchu

Jihomoravský kraj rozdělí další dotace na projekty v boji proti suchu

Brno, 22, září 2022 - Půl milionu na novou vodní tůň, desetitisíce na ošetření stromů v aleji nebo na projektovou dokumentaci ke vzniku nového suchého poldru – krajští radní na své schůzi 14. září 2022 schválili návrh rozdělení dotací v rámci 2. kola výzvy dotačního programu určeného k podpoře adaptačních opatření na změnu klimatu.

sucho puda

Již druhým rokem je navýšena podpora projektů přispívajících k zvýšení odolnosti, biodiverzity a vodní stability v krajině na 20 milionů korun. „V dubnu jsme v rámci 1. kola rozdělili mezi 102 uchazečů o dotaci 9,4 milionu korun. Nyní chceme rozdělit 23 žadatelům z řad obcí a měst částku 4,2 milionu,“ řekl náměstek hejtmana pro oblast regionálního rozvoje Jan Zámečník. Jak následně dodal, konečné slovo budou mít zastupitelé 22. září.

„Jsem rád, že se kraji daří udržet tento dotační program i v současné nejisté ekonomické situaci. Ochrana přírody a boj proti dopadům sucha musí zůstat naší prioritou, takže předpokládám, že i v příštím roce zachováme úroveň současné podpory a doplníme ho o podporu nových adaptačních opatření, jako jsou například polní cesty nebo agrolesnictví,“ konstatoval náměstek hejtmana odpovědného za oblast životního prostředí Lukáš Dubec.

Dotační program Podpora adaptačních opatření na změnu klimatu v roce 2022 je rozdělený do čtyř dotačních titulů: Zadržení vody v krajině (DT 1), Následná péče o zeleň (DT 2), Projektová dokumentace (DT 3), Koncepční dokumenty k opatřením ke zmírnění dopadů klimatických změn (DT 4). Tato opatření přispívají ke zvýšení odolnosti, biodiverzity a vodní stability v krajině. Směřují tedy jak na zadržení vody v krajině a následnou péči o zeleň, tak i na koncepční dokumenty ke komplexním adaptačním opatřením v zastavěném území a volné krajině a projektovou dokumentaci.

Zdroj: JMK


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript