Umístění: Společnost Zajímavosti Městská policie v Břeclavi dostane kvůli nedávnému útoku o pět strážníků více

Městská policie v Břeclavi dostane kvůli nedávnému útoku o pět strážníků více

Břeclav, 26. dubna 2012 (MEDIAFAX) - Kvůli útoku na patnáctiletého chlapce navýší Městská policie Břeclav počet strážníků. K současným 24 jich přibude dalších pět, informoval ve čtvrtek starosta Břeclavi Oldřich Ryšavý (ČSSD).

Policie-mestska-6

"Pro navýšení počtu strážníků jsme se rozhodli kvůli útoku na chlapce, který se v Břeclavi stal," vysvětlil starosta. Dodal, že počet strážníků se dostane na stejné číslo, jako tomu bylo před redukcí na konci roku 2006.

Město však pracuje na dalších bezpečnostních opatřeních. "Díky dotaci, kterou jsme získali v projektu Bezpečná lokalita, budeme mít peníze na dva asistenty prevence kriminality. Jeden se bude pohybovat v lokalitě Na Zahradách-Riegrova-Krátká a druhý na sídlišti Valtická. Dále od května spustíme projekt Okrskář a obměníme kamerový systém ve městě," řekl Ryšavý s tím, že na těchto opatřeních radnice pracovala již delší dobu bez ohledu na incident z půle dubna.

Radnice také chystá projekty v jiných oblastech. V rámci projektu Bezpečná Břeclav-Zelená dětem chce město pořídit detektor kovů, který by měl sloužit k vyhledávání injekčních jehel a dalších nebezpečných materiálů například na pískovištích. Břeclav také spolupracuje s Agenturou pro sociální začleňování. "Navázali jsme úzký kontakt s lokálním konzultantem, který nám pomáhá doladit projekt azylového domu. S ředitelem agentury vedeme jednání ohledně projektu bezpečného města," sdělil Ryšavý.

Lenka Horáková

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript