Umístění: Společnost Zajímavosti Mezi Újezdem u Brna a Otnicemi vznikla nová cyklostezka

Mezi Újezdem u Brna a Otnicemi vznikla nová cyklostezka

Brno, 17. března 2024 - V roce 2023 byly sousedící obce Újezd u Brna a Otnice propojeny cyklostezkou. Dílčí část ze strany Otnic byla zbudována již v roce 2022. V prosinci 2023 byla zkolaudována část cyklostezky vedoucí z Újezdu u Brna k Otnicím. Celková cena díla je 16 287 369,42 Kč včetně DPH. Stavba cyklostezky byla finančně podpořena dotací z Ministerstva pro místní rozvoj ČR, programu IROP v rámci priority Rozvoj městské mobility, a to částkou ve výši cca 20 784 900 Kč, maximálně však 85 % vynaložených nákladů, tedy částkou 13 844 264 Kč.

cyklostezka otnice

 

„Ihned po kolaudaci začali cyklostezku využívat nejen cyklisté nebo sportovní nadšenci ale i lidé z okolních obcí k procházkám. Při krásném počasí zde proudí mimo jiné davy turistů, maminek s kočárky i malými dětmi na odrážedlech či koloběžkách. Cyklostezka je také hojně využívána seniory k procházkám do přírody. Ráda bych také při této příležitosti zmínila vynikající spolupráci se zhotovitelem cyklostezky,“ uvedla starostka města Újezd u Brna Marie Kozáková (KDU-ČSL).

Vybraný zhotovitel cyklostezky, společnost STRABAG a.s., provedl práce v nasmlouvaném rozsahu dle harmonogramu a zcela bez komplikací. Cyklostezka bude slavnostně otevřena v sobotu 23. března 2024 v 15 hodin za přítomnosti hejtmana Jihomoravského kraje Jana Grolicha (KDU-ČSL).

Foto: archiv Újezd u Brna


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci