Umístění: Společnost Zajímavosti Mikrotečky proti krádeži: Znojemská městská policie nabízí zdarma forenzní značení kol

Mikrotečky proti krádeži: Znojemská městská policie nabízí zdarma forenzní značení kol

Znojmo, 7. května 2024 - Znojemská městská policie opět nabízí cyklistům možnost zdarma si zabezpečit svá kola prostřednictvím forenzního značení, a to 8. května a 9. června. Jízdní kolo je na několika místech označeno roztokem, který obsahuje mikroskopické tečky s jedinečným kódem. Ty jsou pouhým okem prakticky neviditelné, jejich vyhledání je možné s použitím UV světla. Vlastní kód na mikrotečce se pak přečte za pomoci zvětšovacího zařízení.

zlodej kol

 

Označené jízdní kolo je zaregistrováno v mezinárodní databázi výrobce forenzního značení. Tyto prvky mohou odradit pachatele od krádeže a pomáhají při pátrání po odcizeném jízdním kole.

Forenzní značení a nutná administrativa trvá 20 minut, proto je třeba si konkrétní termín značení dopředu rezervovat na telefonním čísle: 515 225 555 či osobně na služebně Městské policie Znojmo se sídlem na ul. Jana Palacha 2. Forenzní značení je určené pro osoby starší 15 let a je zdarma. Bližší informace naleznou lidé na webu nebo Facebooku Městské policie Znojmo.

Zdroj: znojmocity.cz, foto: Ingimage


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci