Umístění: Společnost Zajímavosti Na Vyškovsku byl spuštěn nový vysílač

Na Vyškovsku byl spuštěn nový vysílač

Vyškov, 14. říjma 2013 – Diváci na Vyškovsku mohou nově naladit televizní stanice Fanda, Smíchov, Telka, Pohoda-Relax, Pohoda-Rebel a další televizní stanice šířené vysílací sítí Multiplex 4. Společnost Digital Broadcasting spustila provoz vysílače Vyškov, který pokrývá zmiňovanou oblast. Jde o součást projektu druhé vlny digitalizace televizního vysílání, který zahrnuje budování nové celoplošné sítě vysílačů a přináší širší nabídku televizních programů lidem po celé České republice.

vysilac

 

Signál sítě Multiplex 4je šířen z vysílače Vyškov na kanálu 46 a zahrnuje široké spektrum televizních stanic. Vzhledem k tomu, že vysílání sítě Multiplex 4 je šířeno alternativní sítí televizních vysílačů, diváci často nemají informaci o tom, že je zapotřebí v souvislosti s tím upravit směrování televizní antény. Ta bývá obvykle namířena na tradiční, desítky let provozované televizní vysílače. Divákům jako první krok doporučujeme, aby na svém televizním přijímači spustili automatické ladění.

Pokud se nové TV programy automaticky nenaladí, doporučujeme divákům vyzkoušet pootočit anténu směrem na nový vysílač Vyškov, který se nachází v opačném směru než současný vysílač. Stávající vysílač Kojál, ze kterého diváci na Vyškovsku přijímají televizní programy, má natolik vysoký výkon, že by jej venkovní anténa měla bez problému přijímat i po této korekci. Při příjmu televizního vysílání však vždy záleží na typu a kvalitě použité antény, stejně jako na terénních podmínkách.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci