Umístění: Společnost Zajímavosti Nejlepší obecní internetové stránky v kraji má Znojmo a Vranov nad Dyjí

Nejlepší obecní internetové stránky v kraji má Znojmo a Vranov nad Dyjí

Brno, 11. dubna 2023 - Webové stránky Znojma a Vranova nad Dyjí dominovaly letošnímu krajskému kolu soutěže Zlatý erb. Jihomoravské výsledky jubilejního 25. ročníku pořadatelé ze společností Český zavináč a Triada vyhlásili 11. dubna v prostředí zastupitelského sálu brněnského sídla krajského úřadu. Znojmo zvítězilo v kategorii obcí s rozšířenou působností (ORP), stránky městyse Vranov nad Dyjí porotci nejlépe ohodnotili mezi obcemi a spolu s Ivančicemi získaly také Cenu veřejnosti.

internet prohlizec web

 

Ceny provozovatelé webových stránek převzali z rukou hejtmana Jana Grolicha. „Letos se v soutěži kladl větší důraz na kyberbezpečnost a open data, tedy na elektronické služby občanům a povinně zveřejňované informace. Webové stránky jsou v současnosti tou hlavní vstupní branou na úřad. A jednoduchý přístup k informacím se prostě cení. Děkuji dnes vyhlášeným provozovatelům internetových stránek za skvěle odvedenou práci,“ poděkoval oceněným hejtman Jan Grolich.

V letošním ročníku krajského kola soutěže se více přihlíželo i na složení poroty a její odbornost. Do rozhodování tak byli zapojeni nejen zástupci krajského úřadu, ale i představitelé agentury JINAG nebo Centrály cestovního ruchu Jižní Morava. Webové stránky posuzovali také studenti Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity a představitelé dvou PR agentur – společnosti X Production a AŇO agency.

Soutěž o nejlepší webové stránky měst či obcí a elektronické služby Zlatý erb si klade za cíl podpořit modernizaci veřejné správy a samosprávy, a tím i rozvoj kvality života ve městech a obcích. Je dvoustupňová, do celostátního kola postupují všichni vítězové krajských kol.

Zdroj: JMK


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci