Umístění: Společnost Zajímavosti Netradiční cvičení: Vojáci v aktivní záloze chránili rozvodnu v Čebíně před napadením

Netradiční cvičení: Vojáci v aktivní záloze chránili rozvodnu v Čebíně před napadením

Čebín, 24. listopadu 2022 –V rámci cvičení Safeguard Čebín 2022 vojáci Pěší roty Aktivní zálohy Krajského vojenského velitelství Brno procvičovali mimo jiné připravenost při střežení rozvodny Čebín společností ČEPS a EG.D. Cvičení v objektu rozvodny probíhalo od 19. do 22. listopadu za účasti 62 vojáků aktivní zálohy.

kontrola rozvodny vojaci cviceni eg.d

 

Hlavním cílem cvičení Safeguard Čebín 2022 bylo prověření připravenosti pěší roty Aktivní zálohy a štábu Krajského vojenského velitelství (KVV) Brno k plnění úkolů zajišťování teritoriální ochrany a obrany při střežení rozvodny. Dalším cílem bylo prověření součinnosti s EG.D, ČEPS a složkami IZS Jihomoravského kraje. Vojáci cvičně kontrolovali vozidla vjíždějící do objektu a reagovali na mimořádné situace.

„Ochranu našeho zařízení, které je součástí kritické infrastruktury státu, se snažíme neustále zlepšovat a zvyšovat nejen sami, ale také ve spolupráci s ostatními partnery. K tomu patří i podobná společná cvičení, jako byla akce Safeguard Čebín 2022. Letos už se jednalo o druhé podobné cvičení, kterého jsme se zúčastnili. Stejně jako jarní akce v Otrokovicích i tahle nám přinesla užitečné informace a praktické zkušenosti a potvrdila výbornou spolupráci s dalšími zapojenými subjekty,“ dodává Bohdan Důbrava, vedoucí Správy sítě vysokého a nízkého napětí a člen vedení krizového štábu společnosti EG.D.

„Safeguard Čebín 2022 je letos již třetím součinnostním cvičením tohoto typu, které spolu s Armádou ČR a dalšími partnery pořádáme na našich rozvodnách. Jsem velmi rád, že i v tomto případě jsme si potvrdili výbornou spolupráci při řešení mimořádné situace,“ říká Martin Bílek, ředitel sekce Bezpečnost ČEPS, a.s.

„Dnešní globalizovaný svět není bezpečný a je potřeba se adekvátně připravit na zabezpečení fungování klíčových prvků kritické infrastruktury, což je jedním z úkolů Pěší roty AZ KVV Brno. Jsem rád, že ve spolupráci s firmami ČEPS a EG.D jsme mohli procvičit činnosti ke splnění tohoto úkolu v případě krize nebo pokusu o narušení fungování těchto prvků,“ doplnil plukovník generálního štábu Alois Matýzka, ředitel KVV Brno.

Foto: EG.D.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci