Umístění: Společnost Zajímavosti Neziskovky i jednotlivci ze Znojemska se mohou ucházet o granty v celkové výši čtvrt milionu

Neziskovky i jednotlivci ze Znojemska se mohou ucházet o granty v celkové výši čtvrt milionu

grant palec nahoruHodonice, 7. října 2019 – Tříletá Karolínka trpící omezenou pohyblivostí se letos poprvé pokusila o první krůčky. Pomohl jí k tomu rehabilitační program v Klimkovicích, který si rodina mohla dovolit i díky prostředkům z projektu Adfors grant. Ten doposud podpořil přes 40 neziskových projektů z různých oblastí. Sportovní sdružení, kulturní spolky, ochránci přírody či lidé v nouzi – ti všichni se mohou i letos ucházet o jednorázovou finanční podporu ve výši 250 tisíc korun.

 

Žadatelé musí být z okresu Znojmo, kde sídlí jeden z výrobních závodů vyhlašovatele soutěže společnosti SAINT-GOBAIN ADFORS CZ, nebo sousedního Moravského Krumlova. Šanci zvítězit mají hlavně nové projekty, a to vždy v rámci každé kategorie. Přihlášky do grantu je možné podávat prostřednictvím webových stránek společnosti, a to od 1. října 2019 do 17. ledna příštího roku.

V rámci sportu se o grant mohou ucházet dětská i juniorská sdružení působící ve všech výkonnostních třídách, která mohou získané prostředky využít třeba na nákup sportovního vybavení nebo účast na sportovních soutěžích. Ze sociální oblasti se mohou o podporu hlásit jak jednotlivci, tak i spolky a občanská sdružení pečující o hendikepované, sociálně znevýhodněné osoby či opuštěné děti, a to například na zajištění léčby, nákup zdravotních pomůcek či vybavení sociálních domů. Na poli kultury je možné získat příspěvek např. na konkrétní kulturní akce nebo projekty pro děti a mládež či seniory. V odvětví ekologie pak příspěvek může být poskytnut například na ochranu zraněných a opuštěných zvířat, vybavení záchytných stanic nebo výsadbu zeleně.
Naposledy se z podpory těšila rodina malé Karolínky, která má kvůli snížené svalové síle a zkrácení svalů omezenou pohyblivost. Příspěvek rodina využila na rehabilitační program a dále využije na další podpůrné terapie, které malé Karolínce pomohou s prvními krůčky. Příspěvek putoval také na ekologický projekt s názvem „Aby příroda byla blíže dětem“, který zapojuje děti již od předškolního věku do aktivit v přírodě, jako je výsadba stromů a sázení květin, současně je učí vztahu k přírodě. Odměnu si odnesl také spolek Biketrial Znojmo zaměřený na přípravu jezdců na různé soutěže. Výhru využije právě na účast jezdců v českých i zahraničních soutěžích a nákup vybavení.

„Všichni naši zaměstnanci mají tento projekt moc rádi a každý rok se těší, komu budou mít možnost pomoci v jejich nesnadné situaci, koho budou moci podpořit v rozvoji znalostí a talentu, zkrátka komu všemu udělají radost. V Hodonicích letos převažovaly projekty ze sociální oblasti, z nichž i jeden získal nejvíce hlasů. Nejméně zastoupené byly projekty z odvětví ekologie, oproti minulým ročníkům však projektů zaměřených na přírodu přibývá, z čehož máme velkou radost. Z celkem 30 přihlášených projektů jsme letos podpořili osm z nich. Nově jsme přitom hlasování rozdělili dle jednotlivých kategorií, a zvítězit tak mohly projekty napříč jednotlivými oblastmi. Věříme, že i letošní ročník bude co do objemu a zaměření žádostí opět velmi pestrý, a nám budou znovu odměnou všechen ten smích a radost ostatních ze získání podpory na dobrou věc,“ řekl Jaroslaw Malik, výkonný ředitel společnosti ADFORS CZ.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci