Umístění: Společnost Zajímavosti Podél zdi ivančického hřbitova vyroste javorová alej

Podél zdi ivančického hřbitova vyroste javorová alej

Ivančice, 6. května 2018 - Další z jarní etapy výsadby stromů v rámci grantového programu Nadace ČEZ proběhla ve 3. května v Ivančicích u Brna. Do sázení javorů mléčných se zapojili děti i dospělí. Okrasnou i protiprašnou kulisu vytvořila u zdi hřbitova v Novohorské ulici v Ivančicích čerstvě vysázená alej javorů mléčných. Základní výkopy 12 stromů zajistila zahradnická firma, o samotnou výsadbu se postarali občané Ivančic a děti ze základní a mateřské lesní školky. Následnou péči o stromy zajistí pracovníci technických služeb města.

nadace cez alej ivancice

 

„Druh javoru mléčného byl vybrán z důvodu rychlého růstu, odolnosti vůči mrazu, větru a městskému prostředí. Děkujeme Nadaci ČEZ za poskytnutý příspěvek na koupi stromů, které zpříjemní klidovou zónu u ivančického hřbitova,“ říká starosta města Milan Buček.

„Těší mě každoroční zájem o jarní i podzimní výsadbu stromů a alejí. Kromě nesporného významu zeleně na životní prostředí ovlivňuje v dobrém i vzhled měst a obcí. Možnost podání žádosti o grant na výsadbu v podzimní etapě je otevřena od začátku června do konce července,“ sdělila ředitelka Nadace Michaela Ziková.

Česká města a obce s podporou Nadace ČEZ obnovují či nově vysazují stromořadí od roku 2011. Žádost o nadační příspěvek mohou podávat dvakrát do roka. Pro podzimní etapu výsadby bude grant otevřen v termínu 1. června až 31. července tohoto roku.

Pozitivní vliv stromů se dotýká mnoha oblastí lidského života. Správně umístěná zeleň snižuje negativní důsledky urbanizovaného prostředí například svou schopností zvyšovat vlhkost vzduchu, tlumit výkyvy teploty i nežádoucí proudění vzduchu. Je významným producentem kyslíku a částečně také ovzduší zbavuje škodlivých plynů. Snižuje prašnost i hluk a plní důležitou estetickou funkci.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci