Umístění: Společnost Zajímavosti Probační a mediační služba pomáhá obětem trestných činů

Probační a mediační služba pomáhá obětem trestných činů

Brno, 17. ledna 2017 - Stali jste se obětí trestného činu? Kladete si otázku, proč se to muselo stát zrovna vám? Ovládají vás pocity smutku, strachu, vzteku či nespravedlnosti? Nevíte, kam přesně se s vaší tíživou situací obrátit o radu nebo o pomoc? Nejste v tomto sami! Právě pro vás je tu poradna pro oběti Probační a mediační služby v rámci projektu „Proč zrovna já? II“, který po celé ČR pomáhá obětem trestné činnosti.

violence

 

„Poradny, které budou nabízet pomoc v 55 městech po celé ČR, jsou financovány Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem. Pomoc se zaměřuje zejména na poskytování právních informací a psychosociální podporu. Je důležité zdůraznit, že služby jsou poskytovány naprosto anonymně, bezplatně a jsou určeny všem, kteří se cítí byť i subjektivně obětí trestné činnosti, nehledě na svůj věk, pohlaví, způsobenou újmu či fázi trestního řízení. Každá oběť, ať závažného či bagatelního skutku, si totiž zaslouží adekvátní a individuální péči, neboť prožívání újmy může být velmi osobité,“ komentuje činnost poraden Tomáš Kellner, regionální koordinátor.

Poradna je zřízena také v Brně, a to na adrese Kozí 684/8, 602 00. Poradenství poskytují zkušení, empatičtí a vzdělaní poradci, kteří se snaží o maximálně citlivý, diskrétní a profesionální přístup.

Poradnu lze kontaktovat telefonicky na telefonu +420 727 939 941, elektronicky skrze email laznickova.pms@gmail.com nebo i osobně bez objednání v rámci poradenských hodin a to v pondělí od 11 do 14 hodin, ve středu od 8 do 12 hodin a ve čtvrtek od 13 do 16 hodin.

„Dveře u nás jsou otevřené, snažíme se maximálně vyjít vstříc a pomoci, uplatňujeme diskrétní a individuální přístup, naše služby poskytujeme zcela zadarmo. Vzhledem k tomu, že jsme státní organizace, disponujeme kontakty na spolupracující organizace a orgány činné v trestním řízení, a tak naše možnosti pomoci jsou poměrně široké,“ uzavírá Milada Lázničková, jedna z poradkyň pro oběti.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci