Umístění: Společnost Zajímavosti Průzkum: Podnikatele na jižní Moravě trápí špatná dopravní infrastruktura

Průzkum: Podnikatele na jižní Moravě trápí špatná dopravní infrastruktura

Brno, 1. prosince 2011 - Špatná dopravní infrastruktura a vysoká míra byrokracie, to jsou dle podnikatelů největší překážky pro rozvoj podnikání v Jihomoravském kraji. Vyplývá to z listopadového průzkumu mezi členy Unie malých a středních podnikatelů ČR (SME), kterého se zúčastnilo na sto padesát firem působících v kraji.

Silnice-vystavba-bagr-02

 


Za největší překážku v podnikání označilo špatnou dopravní infrastrukturu 60 % dotázaných, vysokou byrokracii a malou vstřícnost úřadů pětina firem. Firmy si naopak chválí možnosti spolupráce s vysokými školami a pobídky kraje a obcí k rozvoji podnikání.


anketa_jmk_graf„Výsledky ankety jednoznačně ukazují, kde jsou slabá místa Jihomoravského kraje. Nedostavěné rychlostní komunikace R43 a R52, stejně jako špatná dopravní situace přímo v Brně rozvoji podnikání příliš nenahrávají. Vysokou míru byrokracie a obecně fungování úřadů pak považujeme za celorepublikový problém,“ komentuje výsledky průzkumu předseda Unie malých a středních podniků David Šeich. „Naopak se jasně ukazuje, v čem je Jihomoravský kraj na špici, tedy spolupráce firem s vysokými školami,“doplňujeŠeich.

Kraji a samotnému městu Brnu se evidentně vyplácí realizace dlouhodobě plánovaných projektů typu CEITEC, stejně jako efektivní čerpání evropských dotací z Regionálního operačního programu a Operačního programu Podnikání a Inovace. V získávání evropských dotací se Jihomoravský kraj řadí mezi vůbec k nejlepším v zemi.

Autor: Mgr. David Šech, předseda Unie malých a středních podniků ČR

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci