Umístění: Společnost Zajímavosti Průzkum ukázal názory lidí na úroveň života v Kyjově

Průzkum ukázal názory lidí na úroveň života v Kyjově

Kyjov, 19. prosince 2011 - V průběhu září byl proveden na území města anonymní průzkum kvality života občanů. Smyslem bylo zjištění názory obyvatel Kyjova a zohlednit jejich postoj v budoucím rozvoji města. V rámci tohoto průzkumu byli osloveni také představitelé města, podnikatelské subjekty a neziskové organizace fungující na území města. Celkově se průzkumu zúčastnilo 812 osob. Výsledky průzkumu by měly sloužit jako podklad k tvorbě Strategického plánu rozvoje města Kyjova.

dotaznik250

 

Jedna část dotazníku byla věnována vyjádření spokojenosti s úrovní občanské vybavenosti, bezpečnosti, poskytovaných služeb i s možnostmi sportovního vyžití. Občany byla nadprůměrně ohodnocena spokojenost s úrovní zdravotnických služeb, základních škol a kulturních akcí, nejhůře naopak dopadlo hodnocení kvality chodníků, komunikací a možnosti parkování. Mezi občany převládá spokojenost s kvalitou života ve městě (79% kladných reakcí). Podle vyhodnocení dotazníků je nejspokojenější skupinou občanů v Kyjově mládež do 18 let.

Milan Jagoš, tajemník MěU Kyjov: „ V této složce se pohybujeme nad průměrem České republiky, protože pokud se tento průzkum prováděl v rámci ČR,  průměrná spokojenost s životem ve svém městě je zhruba 68 procent.“

Další výsledky z průzkumu spokojenosti občanů, vyhodnocení průzkumu u podnikatelských subjektů, neziskových organizací a představitelů města jsou zveřejněny na webových stránkách města www.mestokyjov.cz, v sekci aktuality. Šetření bylo provedeno v rámci projektu Přátelský úřad – zefektivnění činnosti MÚ Kyjov, který je spolufinancován Evropskou unií - Evropským sociálním fondem v rámci Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci