Umístění: Společnost Zajímavosti Řemeslný jarmark v Křenovicích přilákal přes 500 návštěvníků

Řemeslný jarmark v Křenovicích přilákal přes 500 návštěvníků

Křenovice, 17. března 2012 (MEDIAFAX) - Jarní řemeslný jarmark, který se v Křenovicích u Slavkova u Brna uskutečnil v sobotu, nalákal přes 500 návštěvníků. Uvedla to Jitka Schovancová z pořadatelského Křenovického občanského sdružení dětí a mládeže.

farmarske-trhy

 

Na jarmarku byly k vidění i k zakoupení výrobky od více než třech desítek uměleckých řemeslníků, výtvarníků či milovníků výtvarných technik. Smaltované nebo letované ozdoby, košíkářské zboží, ručně šité výrobky, keramika, drátenické výrobky, vizovické pečivo, módní doplňky, ale také velikonoční ozdoby či kraslice.

Pořadatelé v rámci jarmarku přichystali i výtvarné dílny pro děti i dospělé. Zájemci si mohli vytvořit například vlastní šperk z korálků, záložku technikou scrapbook, velikonoční vatové skládačky, věneček z takzvaného pedigu nebo si vyzkoušet práci se sklářským kahanem.

„Mám za to, že jsme těsně pokořili loňský návštěvnický rekord, kdy dorazilo kolem 500 lidí. Samozřejmě nemáme přehled o dětech, které mají vstup zdarma, ale letos mohlo přijít až 550 návštěvníků,“ uvedla Schovancová.

Libor Popela, ilustrační foto: Kryštof Turek

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci