Umístění: Společnost Zajímavosti Sportovní ostrov v Blansku doplní nové zázemí pro děti, cyklisty i návštěvníky aquaparku

Sportovní ostrov v Blansku doplní nové zázemí pro děti, cyklisty i návštěvníky aquaparku

Blansko, 8. února 2022 - Na nový prostor pro dětské vyžití umístěný poblíž cyklostezky za tribunou stadionu ASK, kompletně zrekonstruované sociální zázemí blanenského aquaparku, nový chodníček, odkládací prostory nebo uzamykatelné cykloboxy s nabíjením pro elektrokola se mohou ještě letos těšit návštěvníci Sportovního ostrova Ludvíka Daňka. Město chce do úprav a vylepšení zázemí ostrova jen letos investovat v součtu téměř 20 milionů korun.

aquapark blansko oprava wc

 

Část prací běží už od podzimu, další projekty se připravují. Rušno je nyní například v blanenském aquaparku, kde dělníci rekonstruují sociální zařízení. Pracuje se na opravě kanalizace i vnitřních rozvodů vody. Projekt za více než pět milionů korun má být hotový do konce dubna.

„Kompletní rekonstrukcí a celkovou sanací prochází celý prostor sociálního zázemí aquaparku. Nové budou toalety, umývárny i vnitřní převlékárny. Byl zde obrácený spád, každý rok jsme řešili problémy se vzlínající vlhkostí, část toalet už byla mimo provoz. Teď bude vše nové, od hydroizolace až po vnitřní zařízení,“ popisuje Zdeněk Grünwald, jednatel společnosti Služby Blansko, která aquapark provozuje.

Úprav a drobných doplnění se dočká také okolí sociálního zázemí. Nabídku pro návštěvníky koupaliště by mohlo v letošní sezóně rozšířit také zdejší občerstvení, do něhož nyní Služby Blansko hledají provozovatele. Zájemci se mohou hlásit až do 17. února.

Možnost občerstvení ve vnitřních prostorách i na přilehlé terase budou mít sportovci i další návštěvníci ostrova také v takzvaném zázemí sportovních aktivit. V přízemí bývalé ubytovny, které mělo původně minimálně rok sloužit na žádost kraje jako očkovací centrum, má vzniknout nové občerstvení. Výběrové řízení na pronájem prostor by měly Služby Blansko vypsat ještě v únoru, předpoklad zahájení provozu je v květnu 2022.

Novinek bude na Sportovním ostrově ale celá řada. „Po vybudování parkovacího zázemí a nového mostu u Salmova mlýna, novém skateparku, budově zázemí sportovních aktivit nebo modernizaci tribuny a dalších prvků na stadionu ASK chceme i letos pokračovat ve zkvalitňování zázemí Sportovního ostrova. Tuto lokalitu využívají celoročně nejen sportovci, ale také řada místních k procházkám i ke sportování,“ vysvětlil důvody investic do zázemí Sportovního ostrova starosta Blanska Jiří Crha.

Lákadlem pro rodiny s malými dětmi má být například nový prostor pro dětské vyžití s asfaltovým okruhem i herními prvky. „Na zhruba 80 metrů dlouhém okruhu včetně padesátimetrové zpevněné nájezdové plochy budou moci nejmenší děti trénovat jízdu na in-line bruslích, kolech či odrážedlech. Součástí prostoru pro děti budou také nové herní prvky v podobě dřevěných věží s lanovými prvky či skluzavkou, upravené dopadové plochy, piknikové stoly s lavicemi či nový mobiliář. Osazena zde bude také nová zeleň v podobě vzrostlých stromů,“ vyjmenovává Leona Mazourková z investičního oddělení.

Dosud nevyužitý prostor za tribunou stadionu ASK by se měl proměnit do začátku června díky investici ve výši zhruba 2,5 milionu korun. Původně tam měl vzniknout biatlonový areál. Blansko už ale projekt dál nepřipravuje, nechystá se žádat ani o dotaci s tím, že k tréninkům budou sportovci nadále využívat zázemí, které si vybudovali na Obůrce.

Další novinka doplnila v uplynulém týdnu také vstupní část stadionu ASK. Návštěvníci budou moci od dubna využívat uzamykatelné cykloboxy. V jejich blízkosti nebude chybět třeba nabíjecí stanice na elektrokola nebo základní sada nářadí.

Do prázdnin by měly Sportovní ostrov v blízkosti baseballového hřiště doplnit také uzamykatelné odkládací skříňky pro sportující veřejnost nebo mlatový chodníček vedoucí podél řeky Svitavy směrem ke Splavu. „Zhruba půl kilometru dlouhý chodníček vedoucí od Expalu má zajistit, aby na okruhu nedocházelo ke kolizi chodců, lidí s kočárky, pejskařů a dalších chodců s cyklisty a in-line bruslaři. Chodníček doplní také odpočinková místa, lavičky a odpadkové koše,“ popisuje zhruba dvoumilionovou investici vedoucí odboru správy a rozvoje města Petra Skotáková.

Dalších investic v celkové výši kolem sedmi milionů korun, které naváží na rekonstrukci sociálního zařízení a kanalizacem, se dočká také hala ASK. „Připravuje se kompletní rekonstrukce střechy, kam zatíká, včetně klempířských prvků a dalších úprav. Osazovat se bude bezpečnostní záchytný systém, nový bude i přístup na střechu. Na podzim připravujeme také sanaci vlhkosti budovy včetně terénních prací,“ vyjmenovává místostarosta Blanska František Hasoň.

Nového zázemí by se měli dočkat také blanenští atleti. V prostoru nevyhovujícího skladového kontejneru poblíž prostoru startu atletické rovinky jim město vybuduje sklad pro uskladnění atletických překážek a dalších sportovních potřeb.

Služby Blansko pak připravují další úpravy sportovišť a doplnění. „Stadion na Mlýnské ulici chceme doplnit o pítko s výdejem vody do pet lahví, ke svlažení v horkých dnech by měla sloužit vodní mlha, doplňovat budeme odpadkové koše, upravovat chceme šatny ve sportovní hale, na zimním stadionu chystáme výmalbu a další etapu výměny nábytku v kabinách. V plánu je také regenerace hřišť nebo nový dohledový systém,“ doplňuje Zdeněk Grünwald.

Zdroj a foto: Blansko.cz


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci