Umístění: Společnost Zajímavosti Telč bude hostit mezinárodní tábor pro zrakově postižené studenty

Telč bude hostit mezinárodní tábor pro zrakově postižené studenty

Telč, 11. srpna 2023 – Mezinárodní tábor pro zrakově postižené studenty v Telči se po třech letech vrací do prezenční podoby. Cílem tábora je umožnit studentům se zrakovým postižením poznat vrstevníky z různých zemí Evropy během týdenního pobytu v prostředí bez bariér, naučit se více o informačních technologiích pro zrakově postižené, zdokonalit a rozvíjet své komunikační a sociální dovednosti.

telc mezinarodni tabor zrakove postizene

 

Již 28. ročník této unikátní akce pro studenty se zrakovým postižením proběhne od 17. do 23. srpna v historickém centru Telče, který je cennou městskou památkovou rezervací a je zapsáno na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. „ICC (International Camp on Communication and Computers) každoročně pořádá jiná evropská země. Po deseti letech se vracíme k této jedinečné akci jako pořadatelé do Univerzitního centra Telč, jehož prostory jsou pro akci tohoto typu naprosto vynikající,” říká hlavní organizátor ze Střediska Teiresiás Radek Pavlíček, který stojí za řadou úspěšných projektů a nedávno byl oceněn cenou Mosty za dlouholetý přínos zdravotně postiženým, kterou každoročně uděluje Národní rada osob se zdravotním postižením.

“Bezmála čtyřicet zrakově postižených účastníků ze 13 zemí (České republiky, Rakouska, Německa, Polska, Slovenska, Slovinska, Chorvatska, Itálie, Řecka, Holandska, Maďarska, Lotyšska a dokonce i Japonska) si bude moci vybrat z třiceti workshopů zaměřených opravdu všestranně od prezentačních dovedností, přes technicky zaměřené workshopy jako 3D tisk, programování v Pythonu až po fotbal či baseball pro nevidomé či první pomoc pro zvířata,” doplňuje další organizátorka ze Střediska Teiresiás Jitka Carcouët, která má řadu zkušeností s organizací mezinárodních turnajů ve fotbale pro nevidomé, především Bučovice Blind Football Cup.

„Jsme velmi poctěni, že pozvání na zahajovací večer přijal rektor Masarykovy univerzity Martin Bareš. A věříme, že se nám po třech letech covidové pauzy, kdy akce probíhala pouze ve světě virtuálním, podaří tento výjimečný tábor opět přivést k životu i ve světě reálném,” uzavírá Radek Pavlíček.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci