Umístění: Společnost Zajímavosti Tesco opět podpoří lokální dobročinné projekty částkou 5 milionů Kč

Tesco opět podpoří lokální dobročinné projekty částkou 5 milionů Kč

Brno, 27. října 2021 – Společnost Tesco spustila přihlašování do 10. kola oblíbeného grantového programu na podporu dobročinných projektů „Vy rozhodujete, my pomáháme“. Až do neděle 14. listopadu mohou neziskové a příspěvkové organizace z celé České republiky přihlásit své projekty na zlepšení kvality života v lokalitě, ve které působí. Celkem Tesco rozdělí přes 5 milionů korun.

tesco vy rozhodujete my pomahame

 

Grantový program Vy rozhodujete, my pomáháme oceňuje veřejně prospěšné projekty neziskových organizací v celé republice již od roku 2016. Zákazníci pomocí žetonů hlasují o nejlepší projekty pro jejich komunitu. Tesco následně ocení 270 vítězných projektů v každém kole. Program je největší grantovou výzvou v oblasti zapojení zákazníků ve střední Evropě.

„Pandemie covid měla zásadní dopad na mnoho jednotlivců, rodin i skupin. Bylo to náročné období také pro naše partnery z řad dobročinných organizací, kteří se potýkali s rostoucí poptávkou a zároveň klesajícími příjmy v důsledku zrušených akcí. V Tescu dlouhodobě podporujeme místní komunity, ve kterých žijí naši zákazníci i zaměstnanci. Doposud Tesco ocenilo 1890 projektů částkou 38 700 000 Kč. V 10. kole rozdělíme opět částku 5 040 000 Kč mezi 270 projektů, které se mohou hlásit do 90 regionů v rámci celé České republiky podle své působnosti,“ říká Katarína Navrátilová, generální ředitelka společnosti Tesco v České republice.

O tom, které projekty postoupí do zákaznického hlasování, rozhodne i letos náš odborný garant NROS – Nadace rozvoje občanské společnosti, která prověřuje transparentnost, udržitelnost a dopad projektů na lokální komunitu. Vítězové získají 30 000 Kč, projekty na druhém místě 16 000 Kč a 10 000 Kč pro třetí místo. O konečném pořadí vítězů budou rozhodovat zákazníci ve všech prodejnách Tesco od poloviny ledna do poloviny února 2022 pomocí hlasovacích žetonů.

Přihlašování projektů probíhá formou jednoduchého online formuláře, který je dostupný na itesco.cz/pomahame. Projekty, které skončí v zákaznickém hlasování na 2. a 3. místě mohou získaný nadační příspěvek použít buď na realizaci původně přihlášeného projektu v menší míře, nebo jako volné peněžní prostředky k podpoře činnosti vlastní organizace v souladu s Pravidly programu.

Nově Tesco rozšířilo zaměření projektů v oblasti ochrany přírody a životního prostředí. Projekty se mohou v rámci této kategorie zaměřit například na podporu efektivního a šetrného využívání přírodních zdrojů, nápravy negativních dopadů lidské činnosti na životní prostředí zmírňování dopadů změny klimatu či prevenci prostřednictvím environmentálního vzdělávání.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci