Umístění: Společnost Zajímavosti Univerzita obrany chystá extrémní závod pro šedesátku vojenských týmů

Univerzita obrany chystá extrémní závod pro šedesátku vojenských týmů

Brno, 9. ledna 2017 - Ve dnech 22. až 27. ledna se v pohoří Hrubého Jeseníku uskuteční 23. ročník mezinárodního Mistrovství Armády České republiky v zimním přírodním víceboji s názvem Winter Survival 2017. Vytrvalostní závod Winter Survival pořádá Generální štáb AČR a organizačně zabezpečuje Univerzita obrany v Brně.

winter survival 2017 ilustracni foto

 

Během čtyř soutěžních dnů v rámci mnohakilometrových přesunů budou tříčlenná vojenská družstva zdolávat skalní stěny, překonávat říční rokle a lanové mosty, absolvují orientační běh a měřené sjezdy na lyžích, budou zachraňovat zraněného, čeká je střelba z armádních zbraní a hod granátem, dvě noci stráví ve volné přírodě a budou plnit další praktické úkoly spojené se zkouškou psychické odolnosti a s přežitím ve volné přírodě. Příslušníci Centra tělesné výchovy a sportu Univerzity obrany připravili pro vojáky-závodníky také několik nových disciplín.

Armádní soutěž ověřuje dovednosti, které voják potřebuje v zimních podmínkách a klade před něj všemožné nástrahy a nečekané situace, s nimiž se může při plnění skutečných úkolů setkat. Důmyslné disciplíny nutí závodníky k přemýšlení, vlastní volbě způsobu provedení úkolu a kreativitě. Každý musí najít své řešení, vystačit pouze s vlastními silami a nesenými prostředky. V tom je tento Survival opravdu progresivní a poučný. Specifikou je i extrémní psychická zátěž.

Mezinárodního závodu Winter Survival 2017 se zúčastní šedesát českých a zahraničních vojáků. Českou armádu bude reprezentovat 13 družstev. Z Belgie, Polska, Rakouska, Slovenska a Ukrajiny přijede 7 armádních týmů. Přitom Ukrajinci se soutěže zúčastní vůbec poprvé. Budou to příslušníci výsadkového výcvikového centra ukrajinské armády.

Zdroj: UNOB


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci