Umístění: Společnost Zajímavosti V Blansku, Hodoníně, Pohořelicích a Miroslavi vyrostou nová dopravní hřiště

V Blansku, Hodoníně, Pohořelicích a Miroslavi vyrostou nová dopravní hřiště

Brno, 27. srpna 2018 – Nová kola, přejezdy a semafory na dětských dopravních hřištích v Blansku a Pohořelicích, rekonstrukce učebny v Miroslavi a projektová dokumentace pro stavbu hřiště v Hodoníně. Takový je účel více než milionové dotace, kterou kraj rozdělí mezi tato čtyři města. Na posledním zasedání to schválili krajští radní.

dopravni hriste dite

 

„Blanenské hřiště čeká rekonstrukce světelné signalizace, ale i realizace nového železničního přejezdu a zúžení komunikace. Bude tak možné simulovat mnohem více situací, do kterých se děti v provozu na silnicích mohou dostat,“ uvedl náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro oblast dopravy Roman Hanák s tím, že kraj městu na celou akci přispěje přes 681 tisíc korun.

Na nové semafory poputují peníze i do Pohořelic, kde kraj pomáhá s budováním dopravního hřiště pro děti dlouhodobě. „Přibude světelná signalizace na stykové křižovatce a železničním přejezdu. Kromě toho také pomůžeme dovybavit hřiště dalšími osmi jízdními koly, která budou sloužit žákům absolvujícím dopravní výchovu na hřišti. Celkem zde kraj přispěje přibližně 314 tisíc korun,“ shrnul Hanák.

Dopravní hřiště chtějí vybudovat i v Hodoníně, nejdříve však musí získat územní rozhodnutí. „Zde částečně zadotujeme projektovou dokumentaci, a to částkou téměř 109 tisíc korun. Hřiště bude mít kromě několika křižovatek a přejezdu například i rondel nebo cyklostezku. Hodonín plánuje poblíž hřiště vystavět také venkovní horolezeckou stěnu a další herní prvky pro děti,“ popsal Hanák.

Dalších 230 tisíc korun na dopravní výchovu dětí a mládeže poputuje do Miroslavi. „Za tyto peníze opraví interiér učebny, kde výuka probíhá. Budova byla postavena v 70. letech a aktuální opravy navazují na rekonstrukce z minulých let. Letos se vymění podlahy, okna, dveře a elektroinstalace a děti dostanou i nové stoly a židle,“ uzavřel Hanák.

Jihomoravský kraj podporuje výstavbu dětských dopravních hřišť dlouhodobě. Jeho cílem je, aby jedno takové hřiště bylo v každé obci s rozšířenou působností. Letos jižní Morava mimo jiné hostila i finálové kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci