Umístění: Společnost Zajímavosti V Hruškách na Břeclavsku mají po 70 letech novou hasičskou zbrojnici

V Hruškách na Břeclavsku mají po 70 letech novou hasičskou zbrojnici

Hrušky, 29. dubna 2024 – Hasičský sbor v Hruškách na Břeclavsku má dnes už skoro 120letou tradici a kus historie měla za sebou i dosavadní hasičská zbrojnice postavená v 50. letech minulého století. Po sedmdesáti letech byla budova už v nevyhovujícím stavu a obec se tak rozhodla pro investici do nového objektu.

hasici hrusky nova zbrojnice foto JMK

 

„Nová budova má teď 2 stání pro požární auta, zázemí pro zhruba 20 členů sboru, hlášení, které už při přípravě a převlékání na výjezd připravuje hasiče na to, co je čeká a kam jedou. Peníze vynaložené na stavby tohoto typu prostě dávají smysl,“ vysvětluje krajský radní pro regionální rozvoj Jan Zámečník. Nová budova stojí na původním místě té staré a je postavena v nízkoenergetickém standardu.

Jihomoravským obcím přispívá kraj v rámci vlastního dotačního programu na výstroj, výzbroj, vybavení, opravy a modernizaci techniky. I letos rozdělil 18 milionů Kč mezi celkem 202 jednotek. Na realizaci investičních projektů – staveb a rekonstrukcí požárních zbrojnic, pořízení cisternových automobilových stříkaček a dopravních automobilů přispívá kraj obcím v rámci spolufinancování dotačního programu Ministerstva vnitra – Generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru Dotace pro jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí. Na podporu těchto projektů bude kraj na červnovém zastupitelstvu rozdělovat 48 milionů Kč.

„Tady v Hruškách si hasiči nové zázemí zaslouží o to víc, že za sebou mají náročné období po tornádu a moderní hasičku tak chápu trochu i jako poděkování za práci, kterou tu odvedli,“ dodává k podpoře dobrovolných hasičů jihomoravský hejtman Jan Grolich.

Zdroj a foto: JMK


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci