Umístění: Společnost Zajímavosti V Telnici proběhly volby do parlamentu mladých

V Telnici proběhly volby do parlamentu mladých

Telnice, 7. června 2012 - Na přelomu května a června 2012 byly v Telnici vyhlášeny volby do Telnického parlamentu mladých. Občané obce Telnice starší 13-ti let měli možnost hlasovat o složení sedmičlenné skupiny mladých osobností, která bude v budoucnu nejenom hájit zájmy a vznášet inspirativní nápady mladých obyvatel této obce, ale především se aktivně podílet na jejich realizaci.

telnice-volby_mladych250

 


Vše začalo veselou Neckiádou, kterou přípravný výbor Telnického parlamentu připravil na poslední květnovou sobotu: voliči mohli poprvé vkládat své volební lístky a vybírat si z 11 kandidátů a dvou volebních uskupení. Během následujícího týdne a naposledy v sobotu 2. června při koncertu Kožuch Kabát revivalu své voličské právo využilo celkem 151 obyvatel. Zvolenými členy se stali mladí lidé ve věku od 17 do 26 let, na místě jim gratuloval také starosta obce Telnice pan František Kroutil.

První zasedání Telnického parlamentu by se mělo uskutečnit v červnu letošního roku a prvním úkolem bude volba vedení a stanovení programových priorit. Více informací o aktivitách parlamentu získáte na www.telnickyparlament.cz.

red

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci