Umístění: Společnost Zajímavosti Vědecky potvrzeno: Ženám na velikosti penisu záleží

Vědecky potvrzeno: Ženám na velikosti penisu záleží

10. dubna 2013 (MEDIAFAX) - Muži s větším přirozením jsou pro ženy přitažlivější. Řeči o tom, že na velikosti penisu nezáleží, jsou podle vědců jen lež. Tak zní závěr mezinárodní studie, která se snažila odpovědět na věčnou otázku, zda ženám na velikosti pánského přirození záleží, či nikoliv. Rozporuplné odpovědi na všechny předcházející dotazníky a průzkumy byly podle vědců poznamenané tím, že ženy odpovídaly na příliš přímočaře položené otázky.

zena-metr

 

"Protože velikost penisu je citlivá záležitost, je těžké odhadnout, zda ženy lhaly nebo klamaly samy sebe ve vlastních odpovědích," uvedl autor studie Brian Mautz z univerzity v kanadské Ottawě.

Tým proto využil počítačem generované obrázky typických mužských postav s různou výškou, tvarem těla a délkou penisu v neaktivním stavu. Skupinu více než sto Australanek pak vědci požádali, aby se podívaly na pět desítek rotujících trojrozměrných obrázků, které jim předváděly mužská těla ze všech úhlů. Ženám vědci nesdělili, že se podílejí na studii o velikosti penisu. Jen je požádali, aby ohodnotily postavy podle sexuální přitažlivosti. Odpovědi přitom sbírali anonymně.

Jako nejpřitažlivější ženy označily vysoké muže s delším penisem. Jaká je "ideální" délka, ale vědci neuvedli. "Ideální, tedy nejpřitažlivější velikost penisu jsme nezjistili," dodal Mautz. "Jen to, že skóre přitažlivosti se zvyšovalo s vyššími hodnotami (tělesné) výšky a délky penisu."

Z výzkumu odborníci odvodili, že v prehistorii, kdy ženám v pohledu na mužské protějšky nebránilo oblečení, mohly pomoci evolučnímu vývoji větších mužských genitálií tím, že si k rozmnožování volily štědřeji vybavené partnery.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci