Umístění: Společnost Zajímavosti Znojmo loni vysázelo přes 171 tisíc stromů, vysazovat bude i letos

Znojmo loni vysázelo přes 171 tisíc stromů, vysazovat bude i letos

Znojmo, 3. února 2022 - Znojmo díky příspěvkovým organizacím Městské lesy a Městská zeleň Znojmo vysázelo v loňském roce více než 171 tisíc stromů. Jednalo se především o listnaté dřeviny, kterým dominoval dub letní. V letošním roce bude výsadba pokračovat.„Na zeleni a životním prostředí nám moc záleží. Snažíme se nejen pečovat o lesní plochy, ale také přidávat zeleň do centra města. Díky našim příspěvkovým organizacím má znojemská zeleň precizní péči,“ říká starosta města Znojma Jakub Malačka.

znojmo vysadba stromu dobrovolnici

 

V minulém roce vysázely Městské lesy Znojmo 171 tisíc stromů. Zalesnily tak plochu 19,5 hektaru. Dalších 17 hektarů se podařilo obnovit prostřednictvím přirozeného zmlazení. Některé sazenice byly využity k tzv. vylepšování. „I díky vylepšování vznikají pestré lesy. Vylepšuje se v místech, kde došlo k odumření sazenic dříve vysázených stromků. Většinou se vylepšuje sazenicemi druhů dřevin, které nebyly původně využity. Vzniká tak nepravidelně smíšený les,“ popisuje ředitel Městských lesů Zdeněk Trojan.

Do zalesňování byla zapojena také veřejnost, a to prostřednictvím akce Zalesníme spolu Mramotice, kdy v průběhu šesti hodin na 200 dobrovolníků pomohlo vysázet 11 500 sazenic. Pomohli tak zalesnit poničený les v Mramoticích. „V letošním roce chceme do výsadby veřejnost opět zapojit. Ať už to bude při výsadbě v Městské lesíku, kdy přiloží ruky k dílu děti z místních škol prostřednictvím projektu Školní les, nebo společnou výsadbou při založení zcela nového lesoparku v Příměticích,“ nastiňuje starosta Jakub Malačka.

V loňském roce nezahálela ani Městská zeleň Znojmo, která zajišťuje péči o veřejnou zeleň ve městě Znojmě a přilehlých městských částech. Ta vysázela minulý rok celkem 186 vzrostlých stromů v různých částech města. Jednalo se převážně o náhradní výsadbu, která nahradila již nezdravé stromy, případně o doplnění chybějících stromů ve stávajících stromořadích. Pro letošní rok jsou naplánovány větší výsadby v rámci revitalizace parku Kolonka, doplnění stromořadí na ulici Smetanova a výsadba stromořadí na ulici Dukelských bojovníků.

„I s Městskou zelení plánujeme výsadbu s veřejností. Konkrétně bychom chtěli v letošním roce spustit adopci stromů v parku Kolonka, který v letošním roce projde závěrečnou revitalizací. Vysázeno zde bude 39 vzrostlých stromů. Adopce zde proběhla již v roce 2018 a my s ní chceme pokračovat,“ doplňuje starosta Jakub Malačka.

Zdroj a foto: znojmocity.cz 


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci