Umístění: Společnost Zájmová sdružení

Česká města se připojí k Hodině Země

zemeBrno, 8. března 2013 – V sobotu 23. března na hodinu zhasnou obce, kulturní památky, podniky, domácnosti i jednotlivci po celém světě. To vše ve snaze upozornit na snahu o lepší ochranu životního prostředí a probíhající globální změny klimatu. Takzvaná Hodina Země je celosvětovým happeningem, jehož se každý rok účastní přes 7 tisíc měst. V České republice akci zaštiťuje Ekologický institut Veronica.

Školáci úspěšně zmapovali černé skládky

zmapujtoBrno, 7. února 2013 - V rámci školního recyklačního programu RECYKLOHRANÍ, aneb Ukliďme si svět!, který na českých školách probíhá již čtvrtým rokem, se mohly školy v jednom z posledních úkolů zapojit do mapování černých skládek.

První kontejner s darovanými koly míří k dětem do africké Gambie

cyklista-nehoda-3Ostrava/Brno, 30. ledna 2013 – V průběhu března se gambijské děti již opravdu dočkají darovaných jízdních kol od českých dárců. Stane se tak díky dobrým skutkům české veřejnosti, ale také díky právě uzavřenému partnerství s ostravskou přepravní společností NH - TRANS, SE. Společnost NH - TRANS, SE tak svým vstupem do projektu Kola pro Afriku vyřešila největší překážku na cestě kol k dětem do Gambie a tou byla přeprava, respektive zajištění dostatečného finančního obnosu na tuto přepravu.

Ekologové úspěšně chrání ohrožené netopýry před vandaly

netopyriBrno, 17. ledna 2013 - Ohrožené netopýry na jižní Moravě se daří chránit díky péči ekologů. V rámci pravidelného monitoringu jich ve dvou uzavřených štolách napočítali celkem přes dvě stě.

Kyjov rozdělí na veřejně prospěšné aktivity tři a půl milionu korun

PenizeKyjov, 12. prosince 2012 -  Organizátoři veřejně prospěšných aktivit mohou i pro příští rok žádat o finanční pomoc své město. Kyjov je připraven rozdělit na dotacích částku řádově tři a půl milionu korun. V pondělí to uvedl tajemník Městského úřadu Kyjov Milan Jagoš.

Dobrovolní hasiči z celé republiky si rozdělili milion korun za vítězství v soutěži zásahů a akcí

dobrovolni-hasici-foto-krystof-turekBrno, 12. listopadu 2012 - O celkem jeden milion korun soutěžily se svými zásahy a akcemi jednotky a sbory dobrovolných hasičů z celé republiky v dvoukolové soutěži RWE Dobrovolní hasiči 2012. Slavnostní galavečer s vyhlášením proběhl 8. listopadu v brněnském hotelu Voroněž.

Břeclavští dobrovolní hasiči budou mít díky zahraniční spolupráci auto za více než osm milionů

dobrovolni-hasici-krystof-turekBřeclav, 30. října 2012 (MEDIAFAX) - Dotaci přes 15 milionů korun z evropských fondů získali dobrovolní hasiči z Břeclavi a jejich slovenští kolegové ze sdružení POLE. Město za více než osm milionů pořídí pro jednotku ze Staré Břeclavi zcela nové hasičské terénní auto, řekl Zdeněk Mrlák z břeclavské radnice.

V Mikulově slavili Festival ptactva, kromě pozorování v přírodě chytali i sýkorky do sítí

festival-ptactva-mikulovBrno/Mikulov, 16. října 2012 - V sobotu 13. října proběhl již 15. ročník místního Festivalu ptactva spolu s mnoha akcemi po celé Evropě.  Když se ohlédnete za nedělí, kdy některé akce ještě probíhali,  musíte uznat, že při nás stáli všichni svatí.

Strana 7 z 24