Umístění: Společnost Zájmová sdružení

Týden nízkoprahových klubů vrcholí, Ratolest Brno otevře své kluby veřejnosti

Skolka250Brno, 26. září 2012 – Už po šesté se nízkoprahové kluby pro děti a mládež v celé republice otevřou veřejnosti. K akci se již tradičně připojí také pracovníci organizace Ratolest Brno, kteří na čtvrtek 27. září připravili dny otevřených dveří v brněnských klubech Pavlač a Likusák.

Dobrovolní hasiči Jihomoravského kraje získali pět upravených zásahových vozidel

hasek-dobrovolni-hasici-predani-automobiluBrno, 14. září 2012 (MEDIAFAX) - Pět zásahových vozidel, která původně sloužila profesionálním jednotkám, získali v pátek po potřebných úpravách dobrovolní hasiči v Jihomoravském kraji. Informoval o tom mluvčí Jihomoravského kraje Jiří Klement.

RC modely "turbínových" letadel a vrtulníků se opět proháněly u Mašůvek

HM_IMG_0128-250Hluboké Mašůvky, 30. srpna 2012 - Poslední prázdninová letecká přehlídka se konala na letišti známého modelářského centra Model City u Hlubokých Mašůvek na Znojemsku. Tradiční mezinárodní setkání pilotů RC modelů letadel a vrtulníků poháněných turbínovými motory nezůstalo nic dlužno své skvělé pověsti.

Tradiční řemesla na Moravě díky mistrům stále žijí

pleteni_z_orobince-250Brno, 24. srpna 2012 - Pan Bohumil Šikula a paní Božena Kozumplíková se letos stali vůbec prvními Mistry tradiční rukodělné výroby Jihomoravského kraje. Oba ocenění řemeslo zdědili po předcích a stali se za roky své práce v oboru opravdovými živými legendami.

"Středověcí" rytíři se utkají v Rosicích

Rytiri_RosiceDSC_0336-250Rosice, 17. srpna 2012 - Rosice se ponoří do středověku – alespoň o posledním srpnovém víkendu! Ve dnech 25. – 26. srpna se zde totiž uskuteční již 26. ročník Rytířského klání o srdce dívek a paní. A podle organizátorů se všichni návštěvníci mají na co těšit!

Modeláři předvedou RC modely letadel a vrtulníků s turbínovými motory

turb-t1-250Hluboké Mašůvky, 7. srpna 2012 – Nad Hlubokými Mašůvkami na Znojemsku opět zaburácí proudové motory. V sobotu 18. srpna se totiž na letišti známého modelářského centra Model City uskuteční mezinárodní setkání pilotů RC modelů letadel a vrtulníků poháněných turbínovými motory.

Proudové motory budou burácet nad Hlubokými Mašůvkami

hluboke-masuvky-modely-tryskovych-letadelHluboké Mašůvky, 7. srpna 2012 - V sobotu 18. srpna se bude konat na letišti známého modelářského centra Model City u Hlubokých Mašůvek na Znojemsku mezinárodní setkání pilotů RC modelů letadel a vrtulníků poháněných turbínovými motory.

Soutěž v požárním sportu vyhráli hasiči z Brna, Ivanovic na Hané a Mistřína

hasicky-sport250Brno, 5. srpna 2012 (MEDIAFAX) - Dobrovolné hasičky z Ivanovic na Hané, jejich kolegové z Mistřína na Hodonínsku a profesionální hasiči z Brna zvítězili o víkendu v první společné krajské soutěži v požárním sportu družstev. Sdělil to mluvčí krajských záchranářů Jaroslav Haid.

Strana 8 z 24