Umístění: Společnost Zájmová sdružení

Nadace ČEZ loni na jižní Moravě podpořila 100 projektů za 19 milionů

nadace cez palce nahoruBrno, 5. ledna 2016 - Loňský rok byl na jižní Moravě velmi činorodý. Města a obce přivedly k životu řadu projektů zlepšujících kvalitu žití jejich obyvatel, v čemž jim vydatně pomohla Nadace ČEZ. Částkou více než 19 milionů korun totiž podpořila celkem 100 projektů z oblasti kultury, volnočasových aktivit, životního prostředí, bezpečnosti či vzdělávání.

Zaměstnanci Dukovan přispěli na rozvoj aktivit chráněných dílen

Dukovany foto krystof turekDukovany, 21. prosince 2015 – Na začátku prosince se v areálu Jaderné elektrárny Dukovany konaly předvánoční trhy chráněných dílen. Své stánky zde představili zaměstnanci a klienti osmi chráněných dílen z okolí elektrárny. Zaměstnanci Skupiny ČEZ a dodavatelských firem tak mohli zakoupit drobné dárky pod stromeček, vánoční dekorace nebo tradiční vánoční pečivo.

Dobrovolníci z celého světa opět pomůžou přírodě na Pálavě

palava mikulov dobrovolniciMikulov, 27. července 2015 - Již pojedenácté přivítají Pavlovské vrchy o letních prázdninách skupinu dobrovolníků z celého světa. Ve dnech 1. až 15. srpna se do Mikulova sjedou mladí lidé ze Španělska, Turecka, Jižní Koreje a dalších zemí, aby se zde podíleli na údržbě a praktické ochraně krajiny v oblasti CHKO Pálava.

Jihomoravský kraj zaplatí tábory dětem ze sociálně slabých rodin

letni stanovy tabor krystof turekBrno, 17. dubna 2015 - Prázdniny jsou pro děti časem her a letních táborů. Rodičům to přináší chvíle odpočinku, ale také zvýšené finanční výdaje. Ne všechny rodiny si dětské táborové pobyty mohou dovolit. V rámci svých prorodinných aktivit Jihomoravský kraj i letos tradičně umožní zúčastnit se pobytových i příměstských táborů dětem ze sociálně slabých rodin, které se do této situace dostaly ne vlastní vinou a snaží se jí aktivně řešit.

Nadace Partnerství nabízí granty na sázení stromů

nadace partnerstvi dotace strom vysadba grantBrno, 3. dubna 2015 – Chcete zlepšit kvalitu i vzhled svého prostředí? Požádejte jako obec, spolek nebo škola o finanční příspěvek na podzimní výsadbu stromů. Grant ve výši až 30 tisíc korun poskytuje Nadace Partnerství a můžete jej využít ke koupi sazenic stromů a keřů, kůlů, ochranného pletiva a dalšího potřebného materiálu.

Dobrovolníci z Ratolesti Brno pomáhají ve světě dětí

ratolest brno pomoc dobrovolniciBrno, 13. března 2015 – Dobrovolníci pomáhají ve světě dětí, je název projektu Ratolesti Brno, díky kterému pomáhalo 48 dobrovolníků dětem a mládeži v různých sociálních službách na území Brna.

Do akce Ukliďme Česko zbývají dva měsíce, uklízet bude i ministr

skladka priroda uklidme cesko 2015Brno, 20. února 2015 - Již za dva měsíce se uskuteční druhý ročník dobrovolnické úklidové akce s názvem Ukliďme Česko, jejímž cílem je zbavit česká města, vesnice a přírodu volně odhozeného nepořádku a černých skládek.

Ratolest Brno zapojuje děti do rozhodovacích procesů

holcicka palec nahoru dite Brno, 11. února 2015 – Chránit práva dětí, jejich bezpečné zapojování se do rozhodovacích procesů, které se jich bezprostředně dotýkají, to je od 1. 1. 2015 výsadou Sociálně aktivizačního programu pro rodiny s dětmi, který bude po 16 měsíců realizovat projekt "O dětech s dětmi".

Strana 2 z 24