Umístění: Společnost Zájmová sdružení

Benefiční výstava fotografií pomůže péči o handicapované

domov pro mne beneficni vystavaBrno, 8. ledna 2015 - Občanské sdružení Domov pro mne pořádá ve spolupráci s DFfoto benefiční prodejní výstavu fotografií s názvem Kouzlo přírody. Ta bude v průběhu ledna k vidění v prostorách kavárny Dobrá zastávka na Zvonařce. Návštěvníci si mohou fotografie zakoupit a podpořit tak služby, pomáhající handicapovaným.

Rozmarýnek otevírá nový ekodům v Jundrově

lipka ekodum rozmarynekBrno, 12. prosince 2014 - Pracoviště Lipky Rozmarýnek v pátek 12. prosince otevře dveře svého dokončeného ekodomu sídlícího v brněnském Jundrově. Ten tak nově může začít plnit jednu ze svých úloh – vzdělávat o tom, jak stavět v souladu s přírodou.

Kola od českých dárců přinášejí radost a vzdělání dětem v Gambii

kola pro afrikuBrno, 21. listopadu 2014 - V pondělí 24. listopadu se v gambijském Gunjuru uskuteční slavnostní předávka 855 kol od českých dárců. Až tak daleko rozdávají Češi radost a možnost vzdělání. Kola budou darována do dalších devíti pečlivě vybraných gambijských škol a přidají se tak k více jak 2.300 kolům, na kterých už děti do 25 gambijských škol jezdí.

Nejlepší dobrovolní hasiči získali ocenění

dobrovolni hasici hasic rokuBrno, 14. listopadu 2014 - Hudební scéna Městského divadla Brno byla ve čtvrtek 13. listopadu místem slavnostního vyhlášení výsledků čtvrtého ročníku ankety Dobrovolní hasiči roku. Ocenění nejlepším předal jihomoravský hejtman Michal Hašek. Cílem ankety Dobrovolní hasiči roku je podle organizátorů ze spolku „Svatý Florián – Dobrovolní hasiči roku, z.s.“ pozvednout veřejné povědomí a prestiž dobrovolných hasičů a ocenit ty, kteří v průběhu 12 kalendářních měsíců provedli reálné zásahy co nejprofesionálněji nebo vyvíjeli mimořádné aktivity v oblasti prevence.

Akce „You Dream We Run Brno 2014“ podpoří děti s autismem

modra beruska you dream we run brno 2014Brno, 26. září 2014 – Charitativní akce s cílem pomoci dětem s autismem splnit si své sny se uskuteční 26. – 27. září v brněnském parku Lužánky. Její hlavní náplní bude charitativní běh, který bude otevřen také veřejnosti. V rámci doprovodného programu pak vystoupí herci Městského divadla, svou komickou šou předvede kouzelník Richard Nedvěd, zahraje písničkář Pavel Helan a další.

Dobrovolní hasiči z Břeclavi testovali za hranicemi v těžkém terénu nový vůz

dobrovolni hasici breclav nova tatraBřeclav, 15. srpna 2014 - Dobrovolní hasiči z Břeclavi a slovenské Trnavy se na začátku srpna sešli ve vojenském výcvikovém prostoru Záhorie, aby společně odzkoušeli svoji techniku při hašení požáru v těžkém terénu a nacvičili si zásobování vodou. Při požáru se do akce dostala nejen nová Tatra Starobřeclaváků, ale především upravená vojenská technika DHZ POLE.

Staňte se dobrovolníkem v brněnské zoologické zahradě

papousek araBrno, 4. července 2014 - Zoo Brno zahajuje náborovou kampaň pro zájemce o dobrovolnickou činnost. Všichni ti, kteří mají kladný vztah ke zvířatům a chtějí nezištně pomáhat, se mohou registrovat a pokud splní daná kritéria, mohou být v budoucnu zapojeni do programu „Poznej zoo z druhé strany“.

Skauti budou po celé léto střežit skrýše pro Českou televizi

skauti brno ct zachrante duhu250Brno, 27. června 2014 - Na skauty a skautky z Jihomoravského kraje čeká o prázdninách náročný úkol. Spolu s ostatními skautskými oddíly  se zapojí do organizace celorepublikové prázdninové hry ČT :D Zachraňte duhu fungující na principu geocachingu. Schránky ukrývající barevné symboly potřebné pro hru budou skauti střežit ve volné přírodě, například v Mariánském údolí. Další symboly pak bude možné získat na hradě Pernštejn, ve Znojemském podzemí, v Punkevních jeskyních nebo na zámku v Lednici.

Strana 3 z 24