Umístění: Společnost Zájmová sdružení

Podpořte Strom roku s nejlepším příběhem a přispějte na jeho péči

dub herolticeBrno, 16. června 2014 – V neděli 15. června Nadace Partnerství spustila další ročník hlasování v charitativní anketě Strom roku 2014. Na vyjádření podpory veřejnosti čeká dvanáct finálových stromů z celé republiky, které se budou svými příběhy snažit získat finanční prostředky na péči o sebe i zeleň v okolí. Hlasování je totiž zpoplatněné a jeho výtěžek se vrátí zpět k jednotlivým finalistům.

K dobrovolným hasičům v kraji míří 28 milionů korun

Haseni-2Brno, 29. května 2014 - Rada Jihomoravského kraje na svém jednání ve čtvrtek 29. května doporučila krajskému zastupitelstvu schválit dotace pro sbory dobrovolných hasičů obcí v celkové výši 28 milionů korun. Cílem dotačního programu je výrazné zlepšení materiálního vybavení jednotek dobrovolných hasičů zapojených do integrovaného záchranného systému kraje.

350 ticíc korun čeká na neziskovky ve fondu Siemensu

Penize-predrazeno250Brno, 2. května 2014 - Jihomoravské neziskové organizace mohou do 15. května 2014 posílat žádosti o grant do dalšího brněnského kola Siemens Fondu pomoci. Siemens nejzajímavějším projektům v Brně a nejbližším okolí, případně v Jihomoravském kraji, věnuje vždy v jarním a podzimním kole 250 000 Kč. Tentokrát přidává navíc dalších 100 000 Kč.

Dobrovolná práce zaměstnanců ČEZ pomůže neziskovkám získat peníze

nadace cez dotaceBrno, 9. dubna 2014 - Tzv. „Zaměstnanecké granty Nadace ČEZ“ jsou určeny na podporu neziskových organizací, ve kterých sami aktivně ve svém volném čase působí  zaměstnanci ČEZ a dceřiných společností v České republice. Zaměstnanec navrhne neziskovou organizaci a vyplní doporučení a organizace vyplní Žádost o nadační příspěvek. Zaměstnanecké granty umožní stejně jako loni získat podporu až 30 tisíc korun, o výsledku rozhodne intranetové hlasování. Žádosti i doporučení jsou přijímány během měsíce dubna.

Fond ASEKOL opět rozdělí dva miliony na ochranu životního prostředí

ochrana zivotniho prostrediBrno, 27. února 2014 - Nezisková organizace ASEKOL vyhlásila již sedmý ročník grantového řízení Fondu ASEKOL. I letos v něm mohou obce, kraje, nevládní neziskové organizace a provozovatelé sběrných dvorů požádat o finanční příspěvek pro projekty zaměřené na zlepšení efektivity sběru elektrozařízení, a to do 31. března 2014.

Nominujte čtyřnohé hrdiny do ankety Statečné psí srdce

pes asistentBrno, 7. února 2014 – Časopis Psí kusy vyhlásil 4. ročník ankety pro největší psí hrdiny minulého roku – Statečné psí srdce. Své čtyřnohé přátele můžete nominovat do konce února v jedné ze čtyř kategorií.

V okolí Podyjí mají vyrůst větrné elektrárny. Obce a občané jsou proti

vetrny park1Znojmo, 23. ledna 2014 - Větrný park by měl do dvou let vyrůst nedaleko obce Hardegg na rakouské straně Národního parku Podyjí. Na ploše tisícovky fotbalových hřišť plánují investoři vybudovat 26 až 31 větrných elektráren o výšce přesahující 200 metrů včetně vrtule. To se ale nelíbí zástupcům obcí a lidem z okolí, kteří se rozhodli proti výstavbě sepsat petici.

Dobrovolní hasiči na jižní Moravě dostanou letos více než 42 milionů

Hasici-vozidla-a-lidi-6Brno, 15. listopadu 2013 - Historicky nejvyšší částku – více než 42 milionů korun – dostanou letos sbory dobrovolných hasičů na jižní Moravě. Po jednání krajské rady to oznámil hejtman Michal Hašek. „Z rozpočtu kraje jsme letos rozdělili sborům dobrovolných hasičů obcí 30 milionů korun, dnes rada doporučila zastupitelstvu schválit poskytnutí dalších dotací na fungování dobrovolných hasičů ve výši 12, 5 milionu korun, tentokrát ze státního rozpočtu cestou Jihomoravského kraje. Jde o historicky nejvyšší částku, kterou si hasiči zaslouží a budeme se snažit i v příštích letech získat jakékoliv další prostředky pro dobrovolné hasiče,“ uvedl hejtman Hašek.

Strana 4 z 24