Umístění: Společnost Zájmová sdružení

Dobrovolní hasiči převzali auta od Hasičského záchranného sboru

dobrovolni hasici tisnovTišnov, 23. října 2013 - V areálu školicího střediska Hasičského záchranného sboru (HZS) v Tišnově proběhlo ve středu 23. října za účasti hejtmana Michala Haška předání nepotřebné požární techniky HZS JMK jednotkám sborů dobrovolných hasičů. Dobrovolným hasičům zde byly bezúplatně předány do užívání čtyři automobilové cisterny, jedna automobilová plošina a jeden rychlý zásahový automobil, který se využívá u dopravních nehod.

Moravské vinařské stezky bojují o titul nejlepší destinace ČR

vinarske stezkyBrno, 10. října 2013 – Agentura CzechTourism odstartovala soutěž s názvem DestinaCZE 2013 o nejlepší turistickou destinaci České republiky. Do pěti finálových kategorií se dostalo celkem 25 destinací či nabídek. Do finále kategorie s názvem Trendy destinace byly nominovány i Moravské vinařské stezky, jejichž koordinátorem je Nadace Partnerství. Finálovými konkurenty jsou Lipno, Pivní stezky Plzeňského kraje, Broumovsko a síť singltrackových tras s názvem Rychlebské stezky. O vítězi mohou lidé hlasovat na stránkách www.destinacze2013.cz.

V 15 obcích vytáhnou rýče. Blíží se čas podzimních výsadeb

StromecekBrno, 4. října 2013 – Nadace Partnerství podpořila částkou přes 320 tisíc korun podzimní sázení stromů. Výsadby proběhnou v následujících týdnech za účasti školáků, důchodců, myslivců, dobrovolných hasičů, zaměstnanců úřadů a dalších fanoušků stromů na 15 místech republiky. Krajina tak bude v 9 krajích bohatší až o sedm stovek stromů, převážně ovocných druhů, o které je každoročně největší zájem.

Dobrovolní hasiči ve Svatoslavi získali nové požární vozidlo

hasici-nove-vozidlo-svatoslavSvatoslav, 22. září 2013 - Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek v sobotu 21. září předal Sboru dobrovolných hasičů ve Svatoslavi nové hasičské dopravní vozidlo Ford Tranzit. Devítimístné auto s přívěsným vozíkem pro umístění motorové stříkačky nahradí starou avii, která již dosloužila. Z celkové hodnoty vozidla 727 tisíc korun přispěl Jihomoravský kraj částkou půl milionu korun.

K dobrovolným hasičům směřují miliony korun z krajského rozpočtu

Haseni-1Brno, 19. září 2013 - Zastupitelstvo Jihomoravského kraje  na svém zasedání 19. září 2013 schválilo dotace pro jednotky dobrovolných hasičů obcí  Jihomoravského kraje. Šlo o druhé kolo letošního dotačního programu na požární techniku a věcné prostředky k řešení mimořádných událostí jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí Jihomoravského kraje.

Vítěze soutěže Dobrovolní hasiči roku zvolí lidé

hasiciBrno, 13. září 2013 – Do soutěže Dobrovolní hasiči roku se nyní může svým hlasováním zapojit také veřejnost. Lidé mohou svými hlasy vybrat mezi finalisty ty nejlepší zásahy a uspořádané akce. Sbory a jednotky s největším počtem hlasů budou následně oceněny na slavnostním vyhlášení v listopadu. O podrobnostech za pořadatele soutěže informovala Irena Varaďová.

Prázdniny zakončí Mezinárodní noc pro netopýry

netopyriMikulov, 30. srpna 2013 – Poslední srpnový den se ve starém lomu v přírodní rezervaci Turold sejdou všichni příznivci malých okřídlených savců. Večer se zde totiž uskuteční Noc pro netopýry.

Slunce, seno… a dobrovolníci ze všech koutů světa na Pálavě!

PálavaMikulov, 9. srpna 2013 - V polovině srpna do Mikulova již po deváté přijedou zahraniční dobrovolníci, aby pomáhali pálavské stepi.
Od 17. do 31. srpna bude dvanáct dobrovolníků z Kazachstánu, Turecka, Francie, USA, Polska, Slovenska, Španělska a Itálie sklízet seno, starat se o alej mezi Mikulovem a Klentnicí a vysadí nové stromy.

Strana 5 z 24