Umístění: Společnost Zájmová sdružení Dobročinné projekty na Znojemsku mohou opět bojovat o podporu

Dobročinné projekty na Znojemsku mohou opět bojovat o podporu

Znojmo, 25. října - Sportovní sdružení, kulturní spolky, ochránci přírody nebo lidé v nouzi – ti všichni se letos již počtvrté mohou ucházet o jednorázovou finanční podporu Adfors Grant v celkové výši 250 tisíc korun. Žadatelé musí být z okresu Znojmo, kde sídlí jeden z výrobních závodů vyhlašovatele projektu, společnosti Saint-Gobain Adfors CZ, nebo sousedního Moravského Krumlova.

grant

 

Doposud společnost podpořila už na 24 regionálních projektů ze sociální oblasti, ekologie, kultury a sportu. Přihlášky do grantu je možné podávat prostřednictvím webových stránek společnosti, a to od 20. října 2016 do 20. ledna příštího roku.

Ze sociální oblasti se mohou o podporu hlásit jak jednotlivci, tak i spolky a občanská sdružení pečující o hendikepované nebo sociálně znevýhodněné osoby, a to například na nákup zdravotních pomůcek, zajištění léčby, či vybavení sociálních domů. O finanční podporu lze žádat také na poli kultury, kde je možné získat příspěvek např. na konkrétní divadelní představení nebo kulturní akce pro děti a mládež či seniory. V oblasti sportu se o grant mohou ucházet dětská nebo juniorská sdružení působící ve všech výkonnostních třídách, a to na nákup dresů a sportovního vybavení nebo také účast ve sportovních soutěžích. V rámci ekologie pak příspěvek může být poskytován třeba na výsadbu zeleně, ochranu zraněných zvířat, čištění řek nebo zarybnění.
V minulých letech se na Znojemsku z výhry těšili například dobrovolní hasiči z Trstěnic nebo Tasovic, kterým letos udělala radost nová digitální časomíra pro přesnější měření oblíbených požárních disciplín. Hodonický závod také podpořil osmiletého Tomáška z Blanného, kterému bylo vloni diagnostikováno nádorové onemocnění. Díky získaným finančním prostředkům absolvuje ozdravný lázeňský pobyt, který přispěje k jeho zotavení po náročné léčbě. „Největší zájem jsme v minulosti zaznamenali u projektů ze sociální oblasti a sportu. Naopak nejméně přihlášených bylo z oblasti ekologie. Věříme, že tento ročník bude co do zaměření žádostí ještě pestřejší, a těšíme se, že budeme moci podpořit další smysluplné projekty v našem regionu,“ říká Miloš Pavliš, generální ředitel společnosti.

Vítězové Adfors Grantu 2017 budou vybráni grantovou komisí na základě předchozího hlasování zaměstnanců společnosti. Kromě občanů a neziskových organizací ze Znojemska a okolí Moravského Krumlova se o grant každoročně mohou ucházet také žadatelé z okresů Svitavy a Ústí nad Orlicí, kde má společnost druhý výrobní závod.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci