Umístění: Společnost Zájmová sdružení Europoslankyně pomáhá na jižní Moravě žonglováním udržovat seniorům kondici

Europoslankyně pomáhá na jižní Moravě žonglováním udržovat seniorům kondici

Brno, 29. května 2012 (MEDIAFAX) - Senioři v domovech důchodců na jižní Moravě a na Vysočině si mohou procvičit společně paměť na seminářích, které pro ně pořádá dobrovolnická organizace vedená europoslankyní Zuzanou Brzobohatou (ČSSD).

ruka-senior-micek250

 

Senioři při setkání žonglují s míčky a cvičí s pomůckami pro rozvoj motoriky a hybnosti. "Dáváme jim prostřednictvím her návod, jak si mohou zachovat fyzické i duševní zdraví a jak je možné si vylepšit život," řekla v úterý Brzobohatá. Důchodci ze seminářů odcházejí s konkrétními návody a plány jak zlepšit soustředění a jak třeba co nejdelší dobu udržet v paměti důležité informace.

"Chceme v seniorech probouzet tvůrčí aktivitu. Spolupracujeme proto s uznávanými trenérkami paměti," poznamenala Brzobohatá.

Dobrovolnické semináře se dosud uskutečnily v domovech důchodců ve Vyškově, Brně, Ledci nad Sázavou, Chotěboři a Jihlavě. Tým okolo Brzobohaté má v plánu pokračovat v turné také na Znojemsku, v Břeclavi, Hodoníně, Velkém Meziříčí, Žďáru nad Sázavou a Třebíči.

Jiří Nováček, foto: ilustrační

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci