Umístění: Společnost Zájmová sdružení Jubilejní Bambiriáda se vrací do dětství

Jubilejní Bambiriáda se vrací do dětství

Brno, 7. května 2013 - „Dětství v proměnách času“ – pod tímto mottem se letos uskuteční Bambiriáda 2013. Patnáctý ročník jedinečné celorepublikové akce, pořádané Českou radou dětí a mládeže (ČRDM), se tentokrát zabývá tématem dětství a navazuje na základní myšlenku Evropského roku občanů 2013. Bambiriádu bude možné navštívit od 23. do 26. května v některém ze 17 areálů situovaných do všech krajů naší republiky.

bambiriada-ivancice

 

Bambiriádními městy jsou Blansko,  České Budějovice, Český Těšín, Humpolec, Cheb,  Chrudim, Ivančice, Kyjov,  Liberec, Náchod, Ostrava, Plzeň, Praha, Rychnov n. Kn., Šumperk, Třinec  a Zlín.

Hlavním cílem Bambiriády je každoročně prezentace celoroční, pravidelné činnosti rozmanitých dětských organizací a spolků. Ty budou tvůrčím způsobem rozvádět obsah motta letošní akce, například připomenutím podmínek, které měly děti ke svému rozvoji kdysi a jaké mají dnes. Aleš Sedláček, předseda ČRDM, vysvětluje: „Malí i větší návštěvníci Bambiriády si vyzkouší nejrůznější kratochvíle svých dědečků a babiček, mezi které patřilo cvrnkání kuliček, chůze na chůdách nebo skládání ježka v kleci. Prohlédnou si i hračky a školní pomůcky dávno zapomenuté.“

Ani v letošním ročníku Bambiriády nechybí celorepubliková soutěž, tentokrát s literárně vlastivědným motivem. Soutěž „Odkud jsem“ vybízí děti k hlubšímu poznávání míst, ve kterých žijí. Mají za úkol vypátrat a popsat pozoruhodnosti, které činí tato místa výjimečnými – ať už jde o jejich historický či architektonický význam, vazbu na slavnou osobnost nebo třeba něco docela jiného, možná méně zásadního, ale stejně zajímavého.

Mezi partnery Bambiriády patří již historicky Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy,  Armáda České republiky a Zastoupení Evropské komise v ČR. Generálním partnerem je opět Pojišťovna České spořitelny. V prostoru před Generálním štábem ČR na Vítězném náměstí se dokonce v rámci slavnostního zahájení akce bude konat výstava mapující patnáctiletou spolupráci s Armádou České republiky.

Podrobnosti o přípravách a průběhu Bambiriády 2013 se lze dovídat z projektového webu bambirada.cz.

Foto: archív pořadatelů


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci