Umístění: Jižní Morava Zdravotnictví

V Brně vyroste nová základna letecké záchranné služby

medicopter Brno, 15. února 2024 - Krajští radní „odstartovali“ dvě významné krajské investiční akce v celkové hodnotě přes 413 milionů korun. Ve středu 14. února 2024 schválili zahájení zadávacího řízení na veřejné zakázky k výstavbě technického zázemí a parkovacích stání záchranářů v Brně-Bohunicích a na novou základnu letecké záchranné služby.

Vyškovská nemocnice má již nové gynekologické ambulance

vyskovska nemocnice ambulance gynekologie foto jmkVyškov, 31. ledna 2024 - První etapu rozšíření a rekonstrukce porodních sálů a oddělení šestinedělí má od ledna za sebou krajem zřizovaná Vyškovská nemocnice. Nové gynekologické ambulance jsou pacientkám plně k dispozici od 20. ledna. První etapa přišla na 10 milionů korun.

Přípravy staveniště finišují, výstavba Sanatoria Pálava začne v půlce ledna

web pasohlavky jmkPasohlávky, 10. ledna 2024 – Společnost Sanatorium Pálava VCES – SPIE Stangl finalizuje práce na staveništi - odváží přebytečnou zeminu, pokračuje skrývka ornice. Celý areál už je oplocený. Souběžně se vyhotovuje projektová dokumentace pro provedení stavby.

Nová základna v Mikulově zajistí lepší podmínky pro záchranáře

zachranka jmk mikulovMikulov, 7. ledna 2024 – Mikulovští hasiči mají nové sousedy. Od prosince začala v jejich bezprostřední blízkosti fungovat výjezdová základna Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje. Náklady na výstavbu vyšly na 84,2 milionu korun, vybavení interiéru stálo 2,8 milionu korun. Ve čtvrtek 4. ledna výjezdové stanoviště slavnostně otevřel hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich společně s dalšími představiteli kraje a ředitelkou ZZS JMK Hanou Albrechtovou.

Neurorehabilitační kurzy pro zájemce o práci nejen v Sanatoriu Pálava startují už v lednu

kurz mediciBrno, 21. prosince 2023 - Akreditované kurzy pro získání zvláštní odborné způsobilosti v neurorehabilitaci budou zahájeny už v lednu 2024 na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity v Brně a je možné se do nich ještě přihlásit. Absolventi tohoto speciálního kurzu mohou posléze pracovat v nemocničních či rehabilitačních zařízeních, jako je například Sanatorium Pálava.

Kraj získal dotaci 289 milionů, pokryje třetinu nákladů výstavby Sanatoria Pasohlávky

sanatorium ilustracni foto Brno, 18. prosince 2023 - Jihomoravskému kraji se podařilo získat obří dotaci ve výši 289 milionů korun z Národního plánu obnovy. Oficiálně to schválilo Ministerstvo zdravotnictví. Celkové náklady projektu jsou předpokládány ve výši 784 milionů korun bez DPH. Zhotovitelem je společnost Sanatorium Pálava VCES – SPIE Stangl. „Je to další úspěch. Už dřív se podařilo vysoutěžit projekt o 200 milionů levněji, než se předpokládalo, a teď ušetříme dalších 289 milionů," komentuje přidělení dotace hejtman Jan Grolich.

Nemocnice Kyjov otevřela moderní Anesteziologicko-resuscitační oddělení

aro nemocnice kyjov foto jmkKyjov, 1. prosince 2023 - Přesně jeden rok trvala rekonstrukce jednoho z nejmodernějších specializovaných pracovišť na Moravě. Nemocnice Kyjov otvírá dveře k novým standardům zdravotní péče. Během jednoho roku vyrostlo v Kyjově moderní Anesteziologicko-resuscitačního oddělení (ARO), které bylo zrekonstruováno za podpory Jihomoravského kraje, nemocnice a REACT-EU.

Nově vzniklá Jihomoravská zdravotní bude pomáhat s provozem všem krajským nemocnicím

nemocnice operacni salBrno, 27. listopadu 2023 - Společnost Thermal Pasohlávky se mění na Jihomoravskou zdravotní a.s. Kromě změny názvu jí přibudou i nové úkoly a stává se tak servisní organizací pro krajem zřizované nemocnice. Odhlasovali to radní na své schůzi 22. listopadu 2023. "Jde nám o to, abychom byli schopni krajské zdravotnictví řídit jako jeden celek. Nová servisní organizace má za cíl sjednotit postupy v nemocnicích zřizovaných krajem, abychom mohli zajistit kvalitní a dostupnou péči i v jiných částech kraje, než je Brno, kde fungují silné fakultní nemocnice,“ uvádí hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich.

Strana 1 z 67