Umístění: Jižní Morava Zdravotnictví Brněnští lékaři testovali ukrajinské a ruské pacienty na dědičnost vzácné nemoci motýlích křídel

Brněnští lékaři testovali ukrajinské a ruské pacienty na dědičnost vzácné nemoci motýlích křídel

Brno, 18. října 2013 – Začátkem týdne přiletěli do Brna zbylí dva z celkem čtyř pacientů s nemocí motýlích křídel z Ruska a Ukrajiny. Dvě děti a dvě dívky s vážným průběhem nemoci podstoupily v brněnské nemocnici odborná vyšetření včetně diagnostiky genetiky. Lékaři zjišťovali, zda mohou touto nemocí trpět i jejich potomci.

test

 

Cestu do Brna jim zprostředkovalo ruské a české občanské sdružení DEBRA. Britská společnost Mayzus Financial Services, která v České republice provozuje nízkonákladový platební systém pro mezinárodní převody peněz MoneyPolo, jim darovala 100 tisíc korun na zakoupení ošetřovacího materiálu, který je v jejich zemi nedostatkový a velmi drahý.

„Na jaře jsme za čtvrtmilionový dar od této společnosti zajistili týdenní ozdravný pobyt pro 25 českých dětí s nemocí motýlích křídel a jejich doprovod. Jsme rádi, že díky dalším penězům můžeme pomoci i dětem ze zemí, pro něž je odborná péče a speciální ošetřovací materiál často nedostupný," řekla Alice Brychtová, ředitelka občanského sdružení DEBRA.

„Místní charitativní a neziskové projekty finančně podporujeme už od založení pobočky v České republice. Se sdružením DEBRA spolupracujeme necelý rok," uvedl Nikolay Rozhok, ředitel Mayzus Financial Services.

Nemoc motýlích křídel je vzácné vrozené dědičné onemocnění, které se projevuje vznikem puchýřů na kůži a sliznici. Nemoc motýlích křídel patří stále mezi nevyléčitelné nemoci, díky vysoce specializované lékařské péči se však daří život nemocných výrazně zkvalitňovat. Právě brněnská nemocnice přitom pacientům s tímto onemocněním dokáže zprostředkovat – na rozdíl od ruských a ukrajinských zdravotních zařízení – jednu z nejkvalitnějších péčí v Evropě. Ta je také proti německým klinikám podstatně levnější.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci

Komentáře a dotazy k produktu  

 
0 #1 Jiřina Bílá 2013-10-18 14:33
Je dobré, že přebývající miliony v čs zdravotnictví se mohou velkoryse a humánně věnovat našim nejbůizším bratrům z Ukrajiny a Ruska.-- Jiní by si to rozebrali jako vánoční almužnu.
Citovat