Umístění: Jižní Morava Zdravotnictví Hodonínská nemocnice získá nový CT přístroj

Hodonínská nemocnice získá nový CT přístroj

Hodonín, 29. února 2024 - Rychlejší a přesnější vyšetření i šetrnější přístup k pacientům poskytne nový CT přístroj, který kraj ještě letos pořídí do nemocnice v Hodoníně. Zahájení zadávacího řízení na veřejnou zakázku odsouhlasili radní na svém středečním jednání. Obměna stávajícího přístrojového vybavení v Nemocnici TGM Hodonín souvisí s výstavbou nového Pavilonu zobrazovacích metod, který bude dokončen v I. pololetí letošního roku.

ct pristroj

 

„Pořízení nového CT přístroje přijde na 46,9 milionu korun včetně DPH. V původním projektu se počítalo s přestěhováním stávajícího přístroje do nových prostor. Ale takové stěhování by nemocnici přišlo na víc než 1,5 milionu, navíc by se uskutečnilo pouhý rok před vypršením jeho osmileté životnosti. A to nemluvím o třítýdenním výpadku služeb tohoto přístroje. Proto jsme se rozhodli pro nákup nového CT přístroje ještě v letošním roce,“ říká krajský radní pro oblast investic V. Šmerda. Součástí celkových výdajů na nákup je i záruční a pozáruční servis přístroje až do roku 2033.

Jak konstatuje radní pro zdravotnictví K. Podzimek, nový CT přístroj zlepší diagnostiku a poskytne tak lékařům možnosti lepšího posouzení stavu pacienta. „Moderní CT přístroje disponují pokročilými technologiemi, které lékařům umožňují získat detailní a přesné obrazy vnitřních struktur těla. To jim pomáhá provést diagnózu s větší jistotou. Pacientům pak přinášejí větší komfort – konkrétně rychlejší skenování, což znamená, že pacienti stráví méně času v přístroji. To snižuje nepohodlí a stres spojený s vyšetřením. A disponují také pokročilými technologiemi snižujícími dávku záření. Navíc jsou navrhovány tak, aby přinášely lepší propojení s ostatními zdravotnickými systémy, což usnadňuje sdílení informací a spolupráci mezi různými odděleními a zdravotnickými pracovníky,“ vysvětluje radní Podzimek.

Zdroj: JMK, foto: Ingimage


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci