Umístění: Jižní Morava Zdravotnictví Inovativní robotický nástroj pomáhá při laparoskopických operacích na kyjovské chirurgii

Inovativní robotický nástroj pomáhá při laparoskopických operacích na kyjovské chirurgii

Kyjov, 10. dubna 2024 – Chirurgické oddělení Nemocnice Kyjov vstupuje do nové éry chirurgie s uvedením do provozu asistovaného robotického nástroje pro chirurgické zákroky. Tato inovativní technologie přináší pokrok na operační sály, umožňující zkušeným chirurgům vést operace s větší přesností a účinností.

operace

 

S pomocí asistovaného robotického nástroje jsou lékaři schopni provádět širokou škálu operací, a to nejen v dutině břišní. "Používáme robota při šití střev v dutině břišní při laparoskopii nebo při speciálních rektálních operacích. Nástroj nabízí významné výhody, především je to možnost šití v malém prostoru," upřesnil primář chirurgického pracoviště Nemocnice Kyjov, MUDr. Jozef Andel.

Pro účely šíření znalostí a osvěty o této inovativní technologii, primář chirurgického oddělení a jeho tým připravuje odborné zaškolení pro kolegy lékaře z jiných nemocnic, které se uskuteční v květnu na pracovišti kyjovské chirurgie. Zdejší lékaři již využívají výhody operací za asistence robota a připraveni jsou sdílet své znalosti a zkušenosti s kolegy.

"Přístroj posouvá možnosti především miniinvazivní chirurgie výrazně dopředu," dodal Andel a zdůrazňuje přínosy tohoto technologického pokroku. Zakoupení tohoto nástroje a podpora moderních technologií je investicí do poskytování špičkové péče ve prospěch pacientů. Nový nástroj bude mít využití i v rámci jednodenní chirurgie, která pacientům umožní díky pokročilým postupům minimalizovat dobu rekonvalescence.

Foto: Ingimage


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci