Umístění: Jižní Morava Zdravotnictví Jižní Morava pomůže Ukrajině. Partnerské Lvovské oblasti pošle dar na boj s následky epidemie

Jižní Morava pomůže Ukrajině. Partnerské Lvovské oblasti pošle dar na boj s následky epidemie

Brno, 28. ledna 2022 - Peněžitý dar ve výši 8 045 eur poputuje z jihu Moravy na Ukrajinu. O finanční pomoci ukrajinskému partnerskému regionu v boji s následky epidemie koronaviru rozhodli krajští radní 26. ledna, konečné slovo bude mít v únoru jihomoravské zastupitelstvo. Peníze směřují konkrétně Dobročinnému fondu Karitas – Lviv UHKC a poslouží na zajištění materiální pomoci tamním rodinám a osobám v tíživé životní situaci způsobené pandemií covidu. Za obdržené peníze připraví lvovská charita balíčky s potravinami, drogerií, čisticími prostředky nebo léky.

covid vakcina ukrajina

 

„Na přátele nesmíme zapomínat, zvlášť když jsou teď v těžké situaci. Vážíme si vzájemné spolupráce a stojíme za nimi. Téměř 200 tisíc korun tak pomůže 50 domácnostem a lidem, kteří se následky pandemie ocitli v tíživé životní situaci. Jedná se především o velké rodiny, chudé, invalidy a handicapované, polosirotky," říká hejtman Jan Grolich.

Jihomoravský kraj má dohodu o spolupráci se Lvovskou oblastní podepsanou od roku 2018, lvovská charita je navíc dlouholetým partnerem Oblastní Charity Znojmo.

Zdroj: JMK


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci