Umístění: Jižní Morava Zdravotnictví Kvůli alkoholu propuštěný zaměstnanec kyjovské nemocnice byl sanitář

Kvůli alkoholu propuštěný zaměstnanec kyjovské nemocnice byl sanitář

Kyjov, 25. ledna 2012 (MEDIAFAX) - Zdravotník, kterého propustilo vedení kyjovské nemocnice kvůli alkoholu, byl sanitář. Ve středu to řekl ředitel kliniky Josef Pejchl.

Zachranky-zraneni-1

 

O případu jsme informovali již v úterý, kdy však ještě nebyly známy bližší informace o propuštěném. Tím byl nakonec sanitář, který nepřišel do práce.

Jeho absenci řešila nadřízená. "Zavolala mu, a když se dostavil, byl vyloženě v podnapilém stavu. Ani nebyla potřeba dechová zkouška, protože to bylo už od pohledu jasné. Sám pracovník se k alkoholu přiznal," uvedl Pejchl. Podle něj nemocnice s mužem okamžitě rozvázala poměr dohodou.

Během jednoho roku je to v nemocnici třetí případ opilého zdravotníka ve službě. O místo dříve přišel primář chirurgického oddělení Jan Smetka a anesteziolog Tomáš Slanina. "Sanitář sice nezastával žádnou vyšší pozici, ale i u něj existuje nebezpečí, že se může něco stát. Přepravuje pacienty na vyšetření, dělá jim doprovod a přichází s nimi do styku. Alkohol na pracovišti není možné tolerovat v žádném případě," zdůraznil Pejchl.

Ten se s podobnou situací ještě nesetkal. "Byl jsem ve vedoucích funkcích v několika zdravotních zařízeních, ale v životě jsem nemusel propustit během roku tři zaměstnance kvůli opilosti. Co je jinde trestné, v Kyjově se dlouho tolerovalo. Žádný z ředitelů nemocnic v Jihomoravském kraji ani v České republice přitom nezažil podobnou situaci, aby musel opakovaně řešit alkohol na pracovišti a rozkrývat krádeže léků," dodal Pejchl.

Josef Pejchl na konci ledna z nemocnice odchází. Místo něj jmenuje krajský úřad do vedení špitálu krizového manažera, který bude mít za úkol situaci v problémovém zdravotnickém zařízení o tisíci zaměstnancích stabilizovat.

Lenka Horáková, Jiří Nováček

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci