Umístění: Jižní Morava Zdravotnictví Lékaři a zdravotníci z okolí Krumlova budou mít vstup na Slovanskou epopej zdarma

Lékaři a zdravotníci z okolí Krumlova budou mít vstup na Slovanskou epopej zdarma

Moravský Krumlov, 28. ledna 2022 – Pro zaměstnance ivančické, znojemské a třebíčské nemocnice jako poděkování za jejich namáhavou a náročnou práci v péči nejen o covidové pacienty připravil tým Slovanské epopeje a město Moravský Krumlov dárek v podobě volného vstupu na Slovanskou epopej. Ten mohou využít od začátku letošního roku až do 30. června 2022.

slovanska epopej josef mucha

 

„Velmi si vážíme obrovského nasazení všech zdravotníků a zaměstnanců nemocnic. Dárek v podobě volného vstupu na Slovanskou epopej jim doufám udělá radost a stráví tak alespoň chvíli v přítomnosti velkolepého malířského umění, které obdivuje celý svět. Při pohledu na plátna člověk přijde vždy na jiné myšlenky,“ říká a zároveň zve na prohlídku Tomáš Třetina, starosta Moravského Krumlova a senátor.

Pro vstup je zapotřebí se na pokladně Slovanské epopeje prokázat platnou zaměstnaneckou průkazkou nebo potvrzením o zaměstnání a dodržet protiepidemická opatření.

Cyklus dvaceti monumentálních pláten malíře Alfonse Muchy vznikal osmnáct let. Dokončené dílo bylo poprvé vystaveno roku 1928 v pražském Veletržním paláci. Obrazy byly za druhé světové války uložené na zámku ve Slatiňanech. V 50. letech je převezli na zámek do Moravského Krumlova. Zde byly vystavené od roku 1963 do roku 2011. Na pár let vystavoval Epopej pražský Veletržní palác a roku 2017 mohli dílo českého malíře vidět lidé až v japonském Tokiu. Výstava měla neuvěřitelný úspěch. V létě 2021 se Slovanská epopej po deseti letech vrátila do Moravského Krumlova.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci