Umístění: Jižní Morava Zdravotnictví Nemocnice v Boskovicích a Ivančicích mají změnit majitele

Nemocnice v Boskovicích a Ivančicích mají změnit majitele

Brno, 21. dubna 2023 - Možnosti dvou zásadních změn ve struktuře lůžkové zdravotní péče v kraji se rýsují po středečním jednání krajských radních. Kraj bude řešit možný převod městské Nemocnice Boskovice na Jihomoravský kraj a zároveň také návrh převzetí krajské nemocnice v Ivančicích Fakultní nemocnicí u sv. Anny v Brně (FNUSA). Jednáním o těchto záměrech pověřila rada náměstka hejtmana Jiřího Nantla.

nemocnice operacni sal boskovice ivancice

 

„Obrátili se na nás z vedení města Boskovice a Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně. Boskovice se chtějí bavit o možném převodu městské nemocnice na kraj a FNUSA naopak o převodu ivančické krajské nemocnice pod fakultní nemocnici. Proto vzniká pracovní skupina z odborníků, která vyhodnotí, jestli to má pro zdravotnictví v kraji smysl,“ říká hejtman Jan Grolich.

Jak konstatuje náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví Jiří Nantl, vše je v samém začátku. „Udělali jsme první kroky v jednání o těchto možných změnách, v žádném případě nejde o hotovou věc. Nyní bude následovat prozkoumání proveditelnosti uvedených záměrů, které musí probíhat transparentně a zejména se zajištěním dostatečné informovanosti zaměstnanců dotčených nemocnic. Jde nám o zajištění plnohodnotné akutní péče pro obyvatele i v částech kraje mimo brněnskou aglomeraci, kde působí fakultní nemocnice, a tedy minimálně zachování její stávající úrovně. To pro nás bude v těchto jednáních nepřekročitelnou hranicí,“ vysvětluje náměstek hejtmana Jiří Nantl.

S tím souhlasí vedení Boskovic i FNUSA. "Naším cílem je zejména stabilizace Nemocnice Ivančice, chceme nabídnout obyvatelům regionu širší spektrum ambulantní péče a zázemí silné nemocnice," zdůraznil ředitel Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně Vlastimil Vajdák. "Pro naši nemocnici to bude příležitost k rozšíření odborností, například gynekologie, porodnictví nebo LDN," dodává ředitel Vajdák.

„Za město Boskovice je celá záležitost převodu nemocnice před začátkem jakéhokoli jednání a v této chvíli není nic dohodnuto ani rozhodnuto. Prioritou je, aby zůstala pro občany Boskovic a celé spádové oblasti zachována kvalita a rozsah zdravotní péče ve stávajícím rozsahu, ambicí potom je tyto služby rozšiřovat. V neposlední řadě je pro nás zásadní, aby byly zachovány dobré pracovní podmínky pro zaměstnance nemocnice na všech pozicích a úrovních,“ doplňuje starostka Boskovic Jana Syrovátková.

Jak zdůrazňuje náměstek hejtmana Jiří Nantl, mandát schválený pro předběžná vyjednávání krajskou radou se týká prozkoumání proveditelnosti a smysluplnosti zvažovaných změn. „Na základě výsledků tohoto jednání bude následně zastupitelstvo kraje požádáno, aby udělilo mandát k jednáním o konkrétních právních aktech vedoucích ke změnám. Krajská rada navrhne zastupitelstvu, aby si v souladu se zákonem o krajích vyhradilo pravomoc rozhodnout o zahájení takové „ostré“ fáze jednání s městem Boskovice, respektive s FNUSA,“ dodává Nantl.

Zdroj: JMK


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci