Umístění: Jižní Morava Zdravotnictví Nemocnici Kyjov povede bývalý ředitel Úrazové nemocnice Petr Svoboda

Nemocnici Kyjov povede bývalý ředitel Úrazové nemocnice Petr Svoboda

Kyjov, 30. ledna 2012 (MEDIAFAX) - Bývalý šéf brněnské Úrazové nemocnice Petr Svoboda se stane novým ředitelem Nemocnice Kyjov. Nahradí Josefa Pejchla, který z kliniky na konci ledna odchází.

nemocnice-Kyjov250

 

Rada Jihomoravského kraje jmenovala Svobodu od 1. února do konce roku. "Dobu určitou jsme zvolili proto, aby na konci roku mohla nová politická reprezentace vyhodnotit desetiměsíční práci nového ředitele a rozhodla se, zda jej ve funkci ponechá, či nikoliv," vysvětlil jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD).

Hejtman zároveň poděkoval Pejchlovi. "Jako krizový manažer odvedl kus dobré práce. Kyjovská nemocnice zůstává základní nemocnicí kraje. Jedním z prvních úkolů nového ředitele bude uklidnit personální situaci uvnitř nemocnice," uvedl Hašek. Podle něj se na jmenování Svobody shodla koalice.

"Společně jsme se snažili, aby byla situace v Kyjově co nejlepší. Klinika pro nás nadále zůstává klíčovou a neumíme si bez ní krajské zdravotnictví představit. Doufáme, že to tak bude i nadále a nový ředitel najde cestu, jak komunikační problémy odstranit," řekl ke jmenování náměstek hejtmana Stanislav Juránek (KDU-ČSL).

Během pondělí zástupci kraje představí nového šéfa také starostům obcí. "Myslím, že je společným zájmem mě, starostů a také lékařů, aby nemocnice fungovala co nejlépe," řekl Svoboda.

Ten působil v posledních letech až doposud v brněnské Úrazové nemocnici, kde byl předsedou vědecké rady, náměstkem, statutárním zástupcem ředitele a dva roky také ředitel. "Mojí výhodou oproti řediteli Pejchlovi je to, že jsem také lékař, a proto snad bude komunikace s primáři o to jednodušší," sdělil Svoboda s tím, že může poskytnout také své znalosti z gastroenterologie nebo dialýzy. Jak dodal, spolupráce s Úrazovou nemocnicí se zcela nevzdává, avšak většinu času zabere kyjovské zařízení.

Lenka Horáková

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci