Umístění: Jižní Morava Zdravotnictví Neurorehabilitační kurzy pro zájemce o práci nejen v Sanatoriu Pálava startují už v lednu

Neurorehabilitační kurzy pro zájemce o práci nejen v Sanatoriu Pálava startují už v lednu

Brno, 21. prosince 2023 - Akreditované kurzy pro získání zvláštní odborné způsobilosti v neurorehabilitaci budou zahájeny už v lednu 2024 na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity v Brně a je možné se do nich ještě přihlásit. Absolventi tohoto speciálního kurzu mohou posléze pracovat v nemocničních či rehabilitačních zařízeních, jako je například Sanatorium Pálava.

kurz medici

 

Kurz se skládá ze 4 modulů (3 teoretických a 1 praktického) a startuje už 22. ledna příštího roku. Je určený pro pracovníky se získanou odbornou způsobilostí fyzioterapeut, ergoterapeut nebo všeobecná sestra. Podmínkou účasti je minimálně bakalářské vzdělání, nebo vyšší odborné v případě všeobecných sester, a dvouletá praxe u lůžka.

Interdisciplinární terapie v neurorehabilitaci je kurz o kapacitě zhruba 25 lidí a potrvá dva roky. „Stavba sanatoria už běží, podařilo se získat dotaci z Národního plánu obnovy, která pokryje třetinu nákladů na výstavbu. Teď je na řadě zajištění personálu. Zájemci z řad absolventů kurzu budou moct pracovat v nejmodernějším rehabilitačním sanatoriu v republice, které bude vybaveno špičkovými technologiemi. Neurorehabilitace je určitě zajímavá a užitečná práce. Budu rád, když se zájemci o práci v Sanatoriu Pálava do kurzu přihlásí,“ uvedl náměstek hejtmana Jan Zámečník.

Kapacita Sanatoria Pálava bude 214 lůžek, z toho 4 pokoje budou určeny pro imobilní pacienty. Ve směně by mělo pracovat 80 zaměstnanců včetně kuchařek a technického personálu.

Sanatorium Pálava bude tvořit společně s Rehabilitačním ústavem Kladruby a Rehabilitačním ústavem Hrabyně páteřní síť odborných rehabilitačních ústavů. Nové centrum léčebné rehabilitace umožní lidem začít po vážných úrazech nebo cévních mozkových příhodách dříve rehabilitovat, díky čemuž se rychleji dostanou zpátky do běžného života. Sanatorium bude stát 784 milionů korun. Stavba by měla být hotová na přelomu roku 2025/2026, poté bude následovat zahájení provozu.

Zdroj: JMK, foto: Ingimage


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci