Umístění: Jižní Morava Zdravotnictví Nově vzniklá Jihomoravská zdravotní bude pomáhat s provozem všem krajským nemocnicím

Nově vzniklá Jihomoravská zdravotní bude pomáhat s provozem všem krajským nemocnicím

Brno, 27. listopadu 2023 - Společnost Thermal Pasohlávky se mění na Jihomoravskou zdravotní a.s. Kromě změny názvu jí přibudou i nové úkoly a stává se tak servisní organizací pro krajem zřizované nemocnice. Odhlasovali to radní na své schůzi 22. listopadu 2023. "Jde nám o to, abychom byli schopni krajské zdravotnictví řídit jako jeden celek. Nová servisní organizace má za cíl sjednotit postupy v nemocnicích zřizovaných krajem, abychom mohli zajistit kvalitní a dostupnou péči i v jiných částech kraje, než je Brno, kde fungují silné fakultní nemocnice,“ uvádí hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich.

nemocnice operacni sal

 

Jihomoravská zdravotní, a.s. vzniká transformací stávající společnosti Thermal Pasohlávky. „Vyhodnotili jsme, že než zakládat novou společnost, bude lepší využít zdravotnickou společnost, která už existuje, a kromě přípravy provozu a chodu Sanatoria Pasohlávky rozšířit její úkoly, aby mohla fungovat jako servisní organizace pro naše nemocnice," vysvětluje vznik Jihomoravské zdravotní náměstek hejtmana Jan Zámečník.

„Stojíme před zlomovým bodem v řízení krajských nemocnic. Servisní organizace bude řešit například kybernetiku, paliativní péči nebo společné nákupy," doplňuje dále radní pro zdravotnictví Karel Podzimek.

Změny stanov společnosti musí potvrdit zastupitelstvo 14. prosince 2023.

Do čela společnosti navrhne vedení kraje dosavadního ředitele Nemocnice Znojmo Martina Pavlíka. Potvrdit ho musí krajská rada po schválení změny stanov. Martin Pavlík absolvoval Lékařskou fakultu Masarykovy univerzity v Brně a následně dosáhl atestace II. stupně v oboru anesteziologie a intenzivní péče. V letech 2014–2019 působil jako ředitel Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně. Od roku 2019 vede znojemskou nemocnici, která je největším krajským zdravotnickým zařízením.

„Vážím si důvěry pana hejtmana a krajských radních, se kterou se na mne obrátili ve věci pro jihomoravské zdravotnictví tak zásadní. Transformací společnosti Thermal Pasohlávky vznikne zastřešující organizace servisní povahy pro veškeré nemocnice zřizované Jihomoravským krajem. Oceňuji trvalou snahu vedení kraje zabývat se zdravotnictvím systémově a koncepčně,“ uzavírá Martin Pavlík.

Zdroj: JMK, foto: Ingimage


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci