Umístění: Jižní Morava Zdravotnictví Praktičtí lékaři na jižní Moravě podali už 100 tisíc dávek vakcíny

Praktičtí lékaři na jižní Moravě podali už 100 tisíc dávek vakcíny

Brno, 9. června 2021 - Magickou hranici 100 tisíc naočkovaných vakcín již překonali praktičtí lékaři na jihu Moravy. V kraji tak praktici očkují nejvíce ze všech krajů České republiky. V jihomoravských ordinacích naočkovali 111 039 dávek, druhý je Moravskoslezský kraj s 98 012 dávkami (údaje jsou k 7. červnu 2021, 10:20).

vakcina proti covidu

 

Jak zdůraznil hejtman Jan Grolich, Jihomoravský kraj zapojil praktiky do očkování jako jeden z prvních. „Chci poděkovat všem praktikům, kteří se zapojili. Je pro nás důležité, aby se vakcína dostala i do odlehlejších míst kraje. Pro mnohé pacienty hraje klíčovou roli, že svého doktora znají a důvěřují mu. Výrazně také pomáhají při očkování imobilních. I proto jim kraj dodává všechny vakcíny, se kterými mohou očkovat,“ konstatoval hejtman Jan Grolich.

Na jihu Moravy veškeré dávky vakcín Moderna, AstraZeneca i Jansen putují praktikům do ordinací. Vakcínu Moderna jim kraj posílá už od 11. týdne jako první kraj v ČR.

Aktuálně je do procesu plošného očkování v JMK zapojeno 441 praktických lékařů. V celkovém počtu podaných dávek u jihomoravských praktických lékařů k dnešnímu dni dominuje věková skupina 70 až 79 let - celkem 45 626.

„Jihomoravský kraj má k praktikům nadstandardní, partnerský přístup. Když se bavím s kolegy, tak tento postoj oceňují. Musíme si uvědomit, že pracuje jen s množstvím vakcín, které má k dispozici, a to ho limituje. Kraj se ocitl ve složité roli, ale dělá, co může,“ říká předseda jihomoravského Sdružení praktických lékařů Ivo Procházka.

K dnešnímu dni (7. června 2021) bylo v Jihomoravském kraji vyočkováno více než 660 tisíc dávek. Proočkovanost populace v kraji 1. dávkou činí přes 48 procent, dokončená 20 procent. Nejvyšší dokončenou proočkovanost má v populaci JMK věková skupina 80+, konkrétně přes 66 procent.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci